Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Projekt stadionu żużlowego w LublinieMateriały prasowe / facebook.com/speedcarmotorlublin/ / Projekt stadionu żużlowego w Lublinie

W Lublinie może powstać "Speedway Arena". Wszystko zależy od mieszkańców (zdjęcia)

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Wraz z powrotem ligowego ścigania w Lublinie powrócił temat stadionu. Władze klubu przygotowały projekt do Budżetu Obywatelskiego miasta razem z koncepcją nowego obiektu. Teraz wszystko zależy od mieszkańców.

Już od 25 września mieszkańcy Lublina będą mogli głosować na wybrane projekty w Budżecie Obywatelskim Miasta Lublin. Jednym z pomysłów jest przebudowa stadionu, którego autorem jest dyrektor sportowy Speed Car Motoru Lublin - Jakub Kępa. - Pomysł ze złożeniem wniosku zrodził się w trakcie sezonu, po pierwszych meczach, w głównej mierze dzięki atmosferze jaką tworzą kibice. Aktualnie projektanci pracują nad koncepcją stadionu, konsultując na bieżąco wszystkie propozycje - mówi Kępa.
Projekt nowego stadionu żużlowego w LublinieProjekt nowego stadionu żużlowego w Lublinie
Aby nowa arena w Lublinie mogła powstać, jest jeden warunek - mieszkańcy miasta nad Bystrzycą muszą oddać swój głos na wspomniany projekt. - Musimy wykonać wspólnie pierwszy krok, który może okazać się krokiem milowym w przebudowie najczęściej odwiedzanego obiektu sportowego w Lublinie, czyli zagłosować na przedmiotowy projekt obywatelski, do czego serdecznie zachęcam. Spróbujmy wspólnie zmodernizować stadion żużlowy, to ważne w kontekście odbudowy potęgi speedwaya w naszym mieście - dodaje Jakub Kępa.
Tak ma wyglądać Tak ma wyglądać "Speedway Arena Lublin"
Tuż po zakończeniu obecnego sezonu, na lubelskim torze ma dojść do zmian. Tor przy Al. Zygmuntowskich 5 ma zostać skrócony do ok. 330 metrów oraz ma zostać wymieniona nawierzchnia. Skrócenie owalu umożliwi dostawienie dodatkowej trybuny na drugim łuku, natomiast poszerzone mają zostać proste, co ma polepszyć oglądanie zawodów żużlowych oraz ich uatrakcyjnienie.

ZOBACZ WIDEO Upadek Drabika i piękne zwycięstwo Smektały. Zobacz skrót 2. finału IMŚJ w Guestrow [ZDJĘCIA ELEVEN EXTRA]

Czy podoba Ci się projekt nowego stadionu w Lublinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

Wszystkie komentarze (16)

Komentarze (16)

    Wszystkie komentarze (16)
    PRZEJDŹ NA WP.PL