Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk FajferWP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Patryk Fajfer

Start Gniezno ma kłopot z juniorem. Tajemnicze zwolnienie lekarskie przed finałem

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Kibice HAWY Startu Gniezno zastanawiali się, dlaczego w finale 2. Ligi Żużlowej zabrakło Patryka Fajfera. Okazuje się, że zawodnik w przeddzień meczu przywiózł do klubu zwolnienie lekarskie, o czym do tej pory nikt nie informował.

Z różnych źródeł docierały do nas wiadomości, że Patryk Fajfer dobrze prezentował się na przedmeczowych treningach. Tym bardziej zdziwił fakt, że zabrakło go w składzie na finał 2. Ligi Żużlowej pomiędzy HAWĄ Startem Gniezno a Speed Car Motorem Lublin (53:36). Juniorzy, na których postawił w niedzielę Rafael Wojciechowski, pojechali bez rewelacji. Damian Stalkowski i Norbert Krakowiak wywalczyli w sumie tylko cztery punkty z bonusem.

- Nie mogłem skorzystać z usług Patryka Fajfera, ponieważ w sobotę dostarczył do klubu zwolnienie lekarskie. Wobec tego nie mógł wystartować w tym meczu. Na razie nie chcę wnikać w to głębiej. Czas pokaże, jak potoczy się nasza przygoda z Patrykiem Fajferem - powiedział Wojciechowski, menadżer czerwono-czarnych.

Przypomnijmy, że w trakcie sezonu było głośno o nieporozumieniach na linii GTM Start Gniezno - Kevin Fajfer. Ostatecznie nie poznaliśmy całych kulisów tej sprawy. Wiemy jednak, że spore zamieszanie robili członkowie teamu zawodnika. Podobnie jest w przypadku jego kuzyna, Patryka. - Uważam, że z Patrykiem relacja jest jak najbardziej w porządku. Team zawodnika uznaje jednak, że jest ważniejszy niż dobro ogólne - cały nasz klub. Myślę, że nie mogą w ten sposób podchodzić do tej sprawy - dodał Wojciechowski.

Na razie nie wiadomo, jakie zakończenie będzie miał epizod z Patykiem Fajferem. - Póki co chciałbym temat zamknąć. Oczywiście będzie postępowanie wyjaśniające wewnątrz klubu, a później ewentualnie wydamy oświadczenie - podsumował menadżer HAWY Startu Gniezno.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Zawodnik póki co nie zabiera głosu w sprawie tajemniczego zwolnienia lekarskiego. Wiadomo, że mógłby powiedzieć za dużo i w konsekwencji dostać po portfelu. Udało nam się jednak ustalić, że członkowie teamu Patryka Fajfera mieli uwagi dotyczące ich traktowania przez przedstawicieli klubu.

Z otoczenia młodzieżowca dotarła do nas również sentencja, która brzmi: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". O co chodzi? Pewnie o to, że w przypadku młodzieżowców Rafael Wojciechowski w ostatnim czasie stawiał na Damiana Stalkowskiego i Norberta Krakowiaka, którzy, w przeciwieństwie do Fajfera, nie są wychowankami Startu Gniezno.

Czy HAWA Start Gniezno powinien zatrzymać Patryka Fajfera na kolejny sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

 • Kibic Żużla od dzieciaka Zgłoś
  Powstał niepotrzebny konflikt między Fajferami,a klubem. Szkoda,ponieważ słyszałem dzisiaj że Patryk został powołany na rewanżowy mecz z Lublinem-a on przedstawił klubowi L-4.
  Czytaj całość
  Powstały zgrzyty o pieniądze które młodemu się nie należały-tak słyszałem. Komuś najwidoczniej zbyt wiele się wydawało. Pierwszoligowi juniorzy w zespole Startu,to już raczej na bank nie będą Fajferzy. Mam szacunek do ojca i wujka Patryka za stare lata,ale w tym roku przegięli. W sprawie tego konfliktu trzymam stronę zarządu.
  • PRZEM 312 Zgłoś
   Na moje Patryk takim posunięciem bardzo nie na miejscu przed decydującym meczem skreśliłeś swoje miejsce w klubie Tak się nie robi jak nie chciałeś jechać mogłeś nie trenować przed
   Czytaj całość
   meczem Woda sodowa i nic więcej Pożegnaj się z klubem Nie jesteś jakąś gwiazdą tylko juniorem Gwiazdą jest tylko Oskar jak na tą chwilę
   • znawca_tematu Zgłoś
    Nie ma to już znaczenia i nie ma co robić afery. Najważniejsze że udało się awansować. Z jednej strony faktycznie Fajfer jako wychowanek powinien mieć większe względy, zwłaszcza że
    Czytaj całość
    najemnicy nie jadą w od niego dużo lepiej. Z drugiej strony klub poniósł koszty żeby ich sprowadzić, więc też trzeba dać okazję żeby się spłacili. Może i lepiej dla Patryka że nie jechał? Presją była duża, a on ma najmniejsze doświadczenie z tej trójki. Stalkowski powinien zostać w Gnieźnie. Start wyciągnął go z władkowego bagna w którym ugrzęznął bez wyjścia, a on raczej jeszcze nie zdobył oczekiwanych punktów.
    Wszystkie komentarze (22)

    Komentarze (22)

     Wszystkie komentarze (22)
     PRZEJDŹ NA WP.PL