Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Narada zawodników Startu GnieznoWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Narada zawodników Startu Gniezno.

Feta po awansie w Gnieźnie w cieniu awantury. Naruszona została nietykalność cielesna (aktualizacja)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jak udało nam się ustalić, po niedzielnym finale 2. Ligi Żużlowej w Gnieźnie mieliśmy awanturę. Policja potwierdza, że doszło do naruszenia nietykalności cielesnej i niszczenia cudzego mienia.

Mecz pomiędzy HAWĄ Startem Gniezno a Speed Car Motorem Lublin (53:36) przebiegał w świetnej atmosferze. Sympatycy obu ekip nieustannie wspierali swoich ulubieńców, a organizatorzy zadbali o odpowiednią otoczkę. Nie zabrakło materiałów pirotechnicznych i wspólnego świętowania zawodników z fanami. Po części oficjalnej, przeznaczonej dla kibiców, zaczęło się celebrowanie awansu w budynkach klubowych.

Ten element fety był już dedykowany tylko działaczom i osobom związanym z klubem. Niestety, radość po awansie zakłóciła awantura. Godzinę przed północą miał miejsce incydent, o którym zawiadomiona została policja. - Incydent nie jest związany z imprezą masową (meczem żużlowym - dop. red.). Zgłoszenie otrzymaliśmy bardzo późno, a do samego zdarzenia miało dojść w okolicach godziny 23 - mówi Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Według naszych ustaleń, w trakcie świętowania awansu miało dojść do rękoczynów. W bójkę zaangażowało się kilka osób. Rzecznik prasowy gnieźnieńskiej policji potwierdza, że została naruszona nietykalność cielesna. To jednak nie wszystko. - Doszło do naruszenia nietykalności cielesnej i niszczenia cudzej rzeczy - jednego pana przez drugiego. To mogę potwierdzić. Oficjalnie otrzymaliśmy takie zgłoszenie - podsumowuje Osińska.

Aktualizacja (godz. 18:45):
Jak poinformował nas Rafael Wojciechowski (menadżer Startu Gniezno), feta po awansie trwała przy trybunie i była dedykowana wszystkim chętnym - nie tylko działaczom i osobom związanych z klubem. Jakiś czas po zawodach przybyli na nią również kibice. Przedstawiciel gnieźnieńskiego klubu relacjonuje też, że do incydentu doszło w okolicy bramy wjazdowej, a agresorami miały być przypadkowe osoby - niezwiązane z GTM Startem. 

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Czy przed sezonem spodziewałeś/aś się, że HAWA Start Gniezno wywalczy awans do I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

 • kibic RKM Zgłoś
  Amon mamie uciekłeś czy jak to było?
  • PawulonŁódź Zgłoś
   Panowie z Gniezna. macie jakies forum zuzlowe Startu gdzie piszecie regularnie. pamietam takie dwa starsze. ale jedno padło a wlasciwie jego dzial zuzlowy a na drugim tez praktycznie nic sie
   Czytaj całość
   nei pisze.
   • Kreutz Zgłoś
    [quote]@kreutz wiem boli jak tam wasz idol "koks" "griszka " :)[/quote]mój idol ma się dobrze , w przyszłym sezonie zobaczysz go na torze i sam ocenisz w jakiej jest formie . Gratuluję
    Czytaj całość
    awansu ( Szczerze !! bo się nie spodziewałem ) .PS. Jak boli to posmaruj gęsim guanem , podobno pomaga ;) Wyobraź sobie co by było jakbyś dostał nie z liścia a po męsku z bańki ... wtedy dopiero by bolało :D
    Wszystkie komentarze (44)

    Komentarze (44)

     Wszystkie komentarze (44)
     PRZEJDŹ NA WP.PL