Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Para ROW-u Rybnik jedzie na 5:1 WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Para ROW-u Rybnik jedzie na 5:1

Nie ma decyzji Trybunału PZM w sprawie punktów ROW-u Rybnik

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Trybunał PZM miał się zająć w piątek odwołaniem ROW-u od komunikatu weryfikacyjnego Ekstraligi Żużlowej. Ostatecznie związkowy organ nie podjął żadnej decyzji i przeniósł posiedzenie na inny termin.

Trybunał PZM odroczył posiedzenie w sprawie odwołania ROW-u Rybnik od komunikatu weryfikacyjnego Ekstraligi Żużlowej. Organ zarządzający rozgrywkami odebrał śląskiej drużynie 3 punkty za mecz z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa (49:41), bo w trakcie kontroli antydopingowej po spotkaniu wykryto zabroniony środek (meldonium) u Grigorija Łaguty. ROW się broni, bo utrata 3 punktów spowoduje spadek drużyny do Nice 1.LŻ.

W piątkowym posiedzeniu Trybunału PZM jedni widzieli szansę na zwrócenie punktów, dla innych miała to być wyłącznie formalność i przyklepanie decyzji Ekstraligi Żużlowej. Ostatecznie związkowy organ wybrał trzecią drogę i po przyjęciu od klubu materiałów związanych ze sprawą wziął dodatkowy czas na ich analizę. Co z tego wyniknie? Trudno przewidzieć. Można jednak wnioskować, że sprawa nie jest taka oczywista i ROW może mieć nadzieję.

Trybunał PZM po odroczeniu posiedzenia stwierdził, że nowy termin zostanie podany niezwłocznie. Być może już w poniedziałek, bo w tym dniu POLADA ma podjąć jakieś decyzje związane z tematem Łaguty. Tak czy inaczej miejmy nadzieję, że sprawa zostanie rozstrzygnięta szybko, bo za chwilę (1 i 8 października) mają się odbyć mecze barażowe. Obecny układ tabeli sprawia, że jedzie w nich Get Well Toruń. Gdyby jednak ROW dostał 3 punkty z powrotem, wówczas Toruń spadłby z ligi, a w barażach jechałby MRGARDEN GKM Grudziądz.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Czy odroczenie sprawy przez Trybunał PZM to dobra wiadomość dla ROW-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (98):

 • K.S. ROW Zgłoś
  ROW RYBNIK NIGDY NIE ZGINIE !!!!!!!!!!pierniki nie zapomnijcie rydzowi dać .....
  • Łukaszek Zgłoś
   Fogo bierz bierz blaszki z Rybnika:)))!!!
   • Łukaszek Zgłoś
    A Łukaszek się zastanawia...dlaczego nadal nie ma terminu kolejnego odcinka Sprawy Która Już Zajmują Się "SPECJALIŚCI";) ...na co czekacie??? Sianko pod stoliczkiem czy po prostu NASRANE
    Czytaj całość
    W STRINGACH;) ....a poważnie to kurw...specjalisci podejmijcie decyzję bo naprawdę robi się z tego nie samowite gówno...i smierdzi coraz bardziej.Jestem kibicem ROWU I WIERZCIE MI PRZYJME KAŻDĄ DECYZJĘ!!! Tylko specjalisci sprezcie sie!!! Pozdrawiam SPEEDWAY FANS!!!
    Wszystkie komentarze (98)

    Komentarze (98)

    ×
     Wszystkie komentarze (98)
     PRZEJDŹ NA WP.PL