Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Zamyślony Janusz Kołodziej WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Zamyślony Janusz Kołodziej

Unia chce Kołodzieja, ale obawia się konkurencji. Dworakowski: Z Grupą Azoty nie wygramy

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Józef Dworakowski wierzy w to, że Janusz Kołodziej zostanie w Fogo Unii. Przyznaje jednak, że klub nie byłby w stanie licytować się o zawodnika z Grupą Azoty. - Wierzę w rozsądek Janusza - mówi udziałowiec Unii.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Józef Dworakowski nie jest już prezesem leszczyńskiego klubu, ale w kuluarach mówi się, że to on nadal pociąga za najważniejsze sznurki w Fogo Unii. W rozmowie z Telewizją Leszno odniósł się do przyszłości drużyny i sezonu 2018.

Udziałowiec klubu podkreślił, że nie spodziewa się wielkich roszad w składzie. - Zapewniam, że nikt tu nie chce robić rewolucji. Nie jest wcale powiedziane, że na pewno odejdzie Peter Kildemand. Co do Nickiego Pedersena, to zobaczymy, czy będzie kontynuować karierę. Może się zdarzyć, że za Duńczyka pozyskamy po prostu jeszcze jednego Polaka. O nazwiskach mówić nie będę, bo z nikim jeszcze nie rozmawiamy - zaznaczył Dworakowski.

W czasie wywiadu padła jasna deklaracja dotycząca Piotra Pawlickiego, którego udziałowiec Unii nazywa filarem zespołu. Dworakowski ciepło wypowiadał się także o Grzegorzu Zengocie. Rozmowy odnośnie przyszłego sezonu niebawem prowadzić ma poza tym Emil Sajfutdinow.

Dworakowski postawił natomiast niewielki znak zapytania przy nazwisku Janusza Kołodzieja. Co prawda sam zawodnik deklaruje chęć dalszej jazdy w Lesznie, ale udziałowiec klubu obawia się ruchu ze strony Grupy Azoty, czyli sponsora tytularnego Unii Tarnów.

- Ja jestem w zasadzie przekonany, że Janusz zostanie. Mamy bardzo dobre relacje i wiele zachodu jego sprowadzenie tutaj mnie kosztowało. Nikt z nas nie wygra jednak z Grupą Azoty, czyli olbrzymią spółką skarbu państwa. My nie jesteśmy w stanie się z nimi boksować. Wierzę w każdym razie w rozsądek Janusza i mam nadzieję, że jak za trzy tygodnie zasiądziemy do rozmów, to znajdziemy porozumienie - spuentował Dworakowski.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga: rybnicki #SmakŻużla

Czy Kołodziej zostanie twoim zdaniem w Lesznie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • Skam Zgłoś
  Wtrącenie do tematu Azotów i pieniędzy, mój wpis sprzed trzech dni pod artykułem o Kołodzieju: ,,Pieniądze na żużel, siatkówkę, szczypiorniaka, kopaną, koszykówkę, skoki, biegi,
  Czytaj całość
  wspinaczkę ogólnie wszystko co sponsorują Azoty(w tym różnorakie imprezy, festiwale i koncerty) pochodzi z kont bankowych Grupy Azoty które to zyski są inwestowane w reklamę i sponsorowanie imprez, klubów i sportu ogólnie. Z tych zysków pewna kwota jest oddawana w ręce skarbu państwa które zarządza nimi w ten czy inny sposób(tj. np: program 500+, budowa dróg, dzielenie pomiędzy samorządy itd.) oraz resztę udziałowców, to co zostaje jest inwestowane w rozwój i pensje dla pracowników. Rozumieją państwo. To my tarnowianie utrzymujemy klub ZKS Unia Tarnów w tym sekcję żużla gdyż to my generujemy zyski dla zakładu oraz konsumenci danych produktów. To my tarnowianie, puławianie, policzanie, kędzierzanie(w mniejszym bądź większym stopniu) utrzymujemy wasze kluby żużlowe które otrzymują dotacje z miasta.".
  • Skam Zgłoś
   Dyskusja trwa, spekulacje nie cichną, a my nadal nic nie wiemy. Z jednej strony jest wcześnie z drugiej mało(a właściwie wcale) pojawia się informacji czy Tarnów w ogóle się o niego
   Czytaj całość
   stara. Moim zdaniem główny głos w tym transferze będą miały Azoty które jeśli zdecydują że ma się dogadać z Sadym to Kołodziej wróci do Unii albo rozwiążą z nim umowę. Istnieje również taka opcja że pozwalają Kołodziejowi jeździć w przeciwnej drużynie z ich logo. Jak to się zakończy dowiemy się w przeciągu półtora miesiąca.
   • Unia L. Zgłoś
    Dopóki w tarnowskim Sadzie rządzi Baran, to jestem spokojny, że Janek nie zechce wrócić do tego kołchozu.
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

    ×
     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL