Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk RolnickiWP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki

Czy najlepszy junior Nice 1. LŻ. poradzi sobie w Ekstralidze?

Sabina Susułowska
Sabina Susułowska
Patryk Rolnicki pokazał się w tym sezonie z dobrej strony na zapleczu PGE Ekstraligi. Kilka razy przypłacił swoje szarże na torze groźnie wyglądającymi upadkami, które go "wyhamowały", ale to już przeszłość. Teraz czeka go ściganie z najlepszymi.

Grupa Azoty Unia Tarnów, po emocjonującym meczu ze Zdunkiem Wybrzeże Gdańsk (50:40), zapewniła sobie awans do PGE Ekstraligi. Wiele mówi się o wzmocnieniach na nowy sezon. Z pewnością nie będą one jednak dotyczyć formacji juniorskiej, bo działacze chcą stawiać na "swoich". Jednym z nich jest Patryk Rolnicki. Czy poradzi sobie w Ekstralidze?

Sam zainteresowany podchodzi do tematu z chłodną głową. - Muszę się przygotować jak najlepiej. Fizycznie i sprzętowo. A później jechać na dobrym poziomie - skwitował zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów.

W najważniejszej części sezonu Nice 1.LŻ, w fazie play-off, Rolnickiego dopadł kryzys. Po finałowym meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk zawodnik miał do siebie pretensje. - Gdybym pojechał w tym meczu na takim poziomie, jak jechałem w rundzie zasadniczej to pewnie ten awans wyklarowałby się wcześniej, ale lało tutaj przez cały tydzień i ciężko było się od początku spasować - tłumaczył Rolnicki.

Wiele mówiło się, że finałowy mecz znowu trzeba będzie przełożyć, bo po kilkudniowych opadach nie sposób dobrze przygotować tarnowskiego owalu. Jednak junior Jaskółek nie miał wątpliwości - Tor był dobrze przygotowany. Bez dziur, bez kolein - powiedział. O tyle jest to ważne, w kontekście młodych zawodników, że częściej niż seniorom zdarzają im się upadki. Rolnicki w tym sezonie pięciokrotnie zapoznawał się z nawierzchnią pierwszoligowych torów. - Upadki zawsze mają wpływ na dalszą jazdę. Ja miałem ich dosyć dużo i na pewno one mnie trochę wyhamowały. Ale trzeba o upadkach zapominać i jechać dalej - zakończył Patryk Rolnicki.

Sezon 2017 młodzieżowiec może zaliczyć do udanych. Średnio przywoził on 5 punktów na mecz, co uplasowało go na pozycji lidera biegów młodzieżowych Nice 1. LŻ. Ale czy to wystarczy do punktowania w PGE Ekstralidze?

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Szalony kibic strzelił gola!

Czy Patryk Rolnicki poradzi sobie w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • Aero Zgłoś
  Będzie rywalizował z najlepszymi czyli Zgardzińskim,Wieczorkiem,Skupieniem i Trzensiokiem i jemu podobnymi? To już nie ta juniorka co kiedyś, a słowo najlepszymi średnio pasuje do tych
  Czytaj całość
  rajderów
  • yes Zgłoś
   Spotka się w meczach ekstraligi z innymi zawodnikami. Będzie inaczej i w innych miejscach.
   • El Patrón Zgłoś
    Tarnów awansował i na SF już się ciekawiej robi. Zaczynają się spekulacje, analizy, itd. Teraz czepili się Rolnickiego i spekulują. Może on w przyszłym sezonie będzie zawodnikiem
    Czytaj całość
    innej drużyny lub zakończy zabawę w żużel. Naczelny "tarnowski alergik" D. Ostafiński już pali się do pisania kolejnych komentarzy typu "Azoty znów dały kasę". I będzie przez kilka miesięcy niczym urzędnik skarbowy drążył temat. Niech lepiej Daruś zanalizuje i napisze jak to klub z Częstochowy narobił syfu i mimo to jeździ w e-lipie.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL