Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz na prowadzeniu WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz na prowadzeniu

Falubaz - Stal: Karczmarz skakał na siodełku. Falubaz musi szukać liderów (noty)

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Oceniamy zawodników po meczu Ekantor.pl Falubaz - Stal Gorzów (44:46). Zielonogórzanie przegrali, bo Jarosław Hampel i Jason Doyle pojechali poniżej oczekiwań. Jako, że obaj mają odejść, klub musi poszukać na rynku nowych liderów.

Noty dla zawodników Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra:

Jarosław Hampel 3. Po meczu ogłosił, że opuszcza klub z Zielonej Góry. Patrząc na jego występ widać było, że jest już myślami gdzie indziej. Jechał bardzo nierówno i na dobrą sprawę wyszły mu dwa z pięciu biegów. Podobała nam się gonitwa trzynasta, gdy umiejętnie obronił się przed atakami Zmarzlika.

Andriej Karpow 2. Jeszcze przed meczem powiedział do kamer, że odchodzi z Zielonej Góry. Błysnął tylko w pierwszym biegu, gdy poradził sobie z Martinem Vaculikiem. Reszta występu do zapomnienia.

Jason Doyle 3. To inny zawodnik w lidze, a inny w Grand Prix. W niedzielę znów wróciły koszmarny z półfinału. W dwóch biegach - po słabym starcie i złym rozegranym łuku - w ogóle nie liczył się w stawce. Nic dziwnego, że Marek Cieślak podziękował mu po czterech wyścigach.

Patryk Dudek 5-. Wygrał cztery z sześciu biegów, ale i on nie jechał bezbłędnie. W pierwszym wyścigu wyprzedził go Sundstroem i musiał się namęczyć, by ostateczne zdobyć punkt. Przegrał też ze Zmarzlikiem. Tak czy owak najlepszy zawodnik Falubazu w derbach.

Piotr Protasiewicz 4. Zrobił akcję meczu, gdy w jedenastym biegu po słabym starcie wjechał między dwóch zawodników gości - Kasprzaka i Pawlickiego. Zdobył wtedy dwa punkty. Poza tym jechał najrówniej ze wszystkich zielonogórzan.

Mateusz Tonder 1. Dwa kompletne bezbarwne biegi.

Alex Zgardziński 3. Całkiem solidny początek meczu. W swoim drugim starcie okazał się lepszy od Protasiewcza. Później kompletnie zgasł i był statystą na torze.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Noty dla zawodników Cash Broker Stali Gorzów:

Martin Vaculik 3. Popełnił szkolny błąd w pierwszym wyścigu, przez co minął go Karpow. Po "zerze" na dzień dobry było jednak znacznie lepiej. Ani jednego biegu w każdym razie nie wygrał. Tłumaczyć może go to, że zmaga się z infekcją ucha.

Przemysław Pawlicki 4. Stoczył cudowną walkę na dystansie w 15. biegu z Protasiewiczem, której efektem jest zwycięstwo w tym spotkaniu. Wziął tym samym rewanż za nieudaną gonitwę jedenastą. Wtedy na trasie lepszy był Protasiewicz, a Przemek wpadł na metę dopiero trzeci.

Krzysztof Kasprzak 4. W wywiadzie cieszył się, że w końcu jeździ bez żadnego bólu. Na trasie było to widać, bo nawet po słabszym starcie, potrafił atakować. Przekonał się o tym choćby Doyle, którego minął po zewnętrznej stronie toru. Kasprzak nie jechał oczywiście bezbłędnie i w innym biegu został ograny choćby przez Protasiewicza.

Linus Sundstroem 3-. Nie ma raczej co liczyć na to, że zostanie na przyszły sezon w Stali. Wprawdzie wyszedł mu jeden bieg, gdy pojechał z Kasprzakiem na 5:1, ale poza tym odstawał od rywali.

Bartosz Zmarzlik 4. Zaczął kapitalnie i w pierwszej fazie zawodów był najszybszy. Podobać mogło się na pewno to, jak asekurował na torze Karczmarza, pokazując mu ręką, gdzie ten ma jechać. Końcówka meczu w wykonaniu Zmarzlika do zapomnienia. Może testował już inny sprzęt?

Rafał Karczmarz 5-. Rozwój tego zawodnika to jeden z największych sukcesów Stali w tym sezonie. Skakał ze szczęścia na siodełku motocykla, gdy wygrał swój drugi bieg. Nie dziwimy się, bo przywiózł za sobą w tym meczu Karpowa, Hampela czy Doyle'a. Dobrze wychodził spod taśmy, a na dystansie wybierał nie gorsze ścieżki, niż seniorzy obu drużyn.

Hubert Czerniawski 2. Odnotować można jedynie to, że w biegu młodzieżowym był lepszy od Tondera. 

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy zgadzasz się z naszymi notami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • Szmondak Zgłoś
  Oglądając ten mecz na nc+sport odniosłem wrażenie, że Zielonogórzanie nie wierzyli w odrobienie strat punktowych z Gorzowa Wlkp.; a tak nie można wygrać meczu.
  • D-W-R Zgłoś
   Karczmarz już stał się czołówką juniorów w EL, czekamy jeszcze na Czerniawskiego. A jak nie odpali, to czekają jeszcze Nowacki (moim zdaniem lepszy od Czerniawskiego) i Szczotka.
   Czytaj całość
   Jeżeli chodzi o juniorkę, to raczej mamy spokój na najbliższe lata :)
   • Franka Zgłoś
    KLĘSKA Falubazu. Trzeba nowego trenera nie menagera ,wyłożyć kasę na szkolenie młodych. Najemników typu Doyle,Hampelki wystarczydla nich ważna kasa a nie druzyna. Czym szybciej
    Czytaj całość
    to zrozumiemy tym szybciej wyjdziemy z bagna.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL