Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Radość braci Lampartów po podwójnym zwycięstwie WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Radość braci Lampartów po podwójnym zwycięstwie

Motor - Stal: Goście popełnili błąd przy ustawieniu młodego Lamparta (składy)

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
W niedzielę decydujące starcie o wakujące miejsce w Nice 1.LŻ na sezon 2018. Motor Lublin wygrał pierwszy mecz ze Stalą 52:38 i jest w znakomitej sytuacji przed rewanżem na własnym torze. Rzeszowianie popełnili błąd przy ustawieniu Wiktora Lamparta.

Trener Dariusz Śledź wyszedł z założenia że zwycięskiego składu się nie zmienia i Speed Car Motor Lublin podejmie Stal Rzeszów w niemal identycznym zestawieniu, w jakim przystąpił do pierwszego spotkania. Zdesperowani rzeszowianie postanowili natomiast dokonać mocnych korekt w swoich szeregach. Większość zmian wydaje się być na plus, ale jedna mocno zaskakuje.

Po raz pierwszy w tym sezonie z numerem "1" pojedzie kapitan drużyny Dawid Lampart. Nie oznacza to jednak, że całkowicie rozdzielone zostało rodzeństwo Lampartów. Dawid wespół ze swoim 16-letnim bratem Wiktorem zaprezentuje się w gonitwie numer 12. Drugą parę Żurawi poprowadzi Nicklas Porsing, zaś ostatnie miejsce w formacji seniorskiej przypadło dla Nicka Morrisa.

Zastanawiające może wydawać się desygnowanie Wiktora Lamparta pod numer szósty. Teoretycznie mocniejszy junior powinien jechać z "siódemką" na plastronie. Zgodnie z programem startuje wówczas w wyścigu drugim i czwartym; co po pierwsze ułatwia dopasowanie do nawierzchni, a po drugie umożliwia skuteczne zastępowanie najsłabszego ogniwa w drugiej części meczu. W przypadku Żurawi jest to Marcel Szymko.

Przy obecnym zestawieniu Stali może się okazać, że 16-letni Wiktor będzie miał długą przerwę po swoim pierwszym starcie i nadmiar biegów w drugiej części meczu. Stal chcąc utrzymać się w Nice 1.LŻ nie może liczyć na rezerwy taktyczne (bo te zakładają przecież, że drużyna będzie wysoko przegrywać), tylko umiejętnie wykorzystywać młodego Lamparta. Przy obecnym numerze startowym tego zawodnika będzie to trudne. 

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zachęca do ratowania
życia

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu na torze w Rzeszowie lepszy okazał się Motor 52:38, który jest w bardzo komfortowej sytuacji przed rewanżem.

Awizowane składy: 

Speed Car Motor Lublin 
9. Bjarne Pedersen
10. Stanisław Burza
11. Daniel Jeleniewski
12. Paweł Miesiąc
13. Robert Lambert
14.
15. Oskar Bober

Stal Rzeszów 
1. Dawid Lampart
2. Marcel Szymko
3. Nicklas Porsing
4. Jake Allen
5. Nick Morris
6. Wiktor Lampart
7. 

Początek meczu: godz. 15:00
Sędzia:  Krzysztof Meyze
Komisarz toru:  Włodzimierz Kowalski 

Prognoza pogody na niedzielę (za yr.no)
Temperatura: 12 stopni Celsjusza
Opady: 1,7mm
Wiatr: 3 m/s

Jak oceniasz korekty w składzie Stali Rzeszów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (43):

Wszystkie komentarze (43)

Komentarze (43)

×
    Wszystkie komentarze (43)
    PRZEJDŹ NA WP.PL