Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz Stal Rzeszów - Orzeł Łódź WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: mecz Stal Rzeszów - Orzeł Łódź

Odwołano egzamin na licencję w Częstochowie. To złe wieści dla Stali Rzeszów

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Z powodu złego stanu toru w czwartek w Częstochowie nie odbędzie się egzamin na licencję żużlową. To wyjątkowo niepomyślna informacja dla rzeszowskiej Stali, bowiem przystąpić do niego miał Josh Grajczonek.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!
Australijczyk miał zdawać egzamin na licencję "Ż", aby w polskiej lidze móc startować jako Polak. Posiada on polskie korzenie i ten fakt chcieli wykorzystać rzeszowianie, dla których w tym sezonie Josh Grajczonek zdobywa punkty.

Stal Rzeszów miała plan, by na niedzielny mecz rewanżowy w barażu o Nice 1.LŻ do Lublina ze Speed Car Motorem zabrać Grajczonka, legitymującego się już polską licencją, i powalczyć o odrobienie strat z pierwszego meczu. Przy Hetmańskiej Żurawie dość zaskakująco przegrały 38:52 i znalazły się w arcytrudnej sytuacji. Pierwsza część ich misji ratowania pierwszoligowego bytu zakończyła się fiaskiem, a perspektywy przed rewanżem nie napawają optymizmem.

W takiej sytuacji Stal znów będzie musiała postawić na Marcela Szymkę lub trzech juniorów. Brak możliwości skorzystania z Grajczonka jako Polaka to duża strata, bowiem Australijczyk jest czołowym zawodnikiem rzeszowskiej drużyny w tym sezonie. Oczywiście będzie mógł on pojechać w Lublinie, ale zabierając miejsce któremuś z obcokrajowców.

ZOBACZ WIDEO Budowa motocykla żużlowego

Czy Stal odwróci losy barażu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL