Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Zengota przed zawodami WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Grzegorz Zengota przed zawodami

W Falubazie duża wyrwa po Jarosławie Hampelu. Grzegorz Zengota może ją zasypać

Radosław Wesołowski
Radosław Wesołowski
Jarosław Hampel nie będzie w sezonie 2018 zawodnikiem Ekantor.pl Falubazu. W klubie zachodzą w głowę, kogo sprowadzić na jego miejsce. Jedną z opcji jest powrót Grzegorza Zengoty. Zdaniem Mariana Maślanki, dałby radę.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Grzegorz Zengota jest wychowankiem Ekantor.pl Falubazu i bronił barw tego klubu w latach 2004-2011. W Zielonej Górze nie zapomnieli o tym zawodniku, mimo że 5 ostatnich lat spędził w Fogo Unii Leszno. Teraz, gdy Jarosław Hampel zdecydował się opuścić winny gród, pojawia się szansa dla Zengoty. Prezes Zdzisław Tymczyszyn nie wyklucza rozmów z Polakiem, a sam zainteresowany nie odrzuca myśli o dawnym klubie.

Żużlowiec Fogo Unii ma za sobą sezon pełen wzlotów i upadków. Na początku rozgrywek ewidentnie był bez formy. Do tego stopnia, że stracił miejsce w podstawowym składzie aktualnych mistrzów Polski. Mocno walczył o powrót do meczowego zestawienia i udało się.

W dwumeczu finałowym zdobył łącznie 13 punktów z dwoma bonusami. Zdaniem Mariana Maślanki to dobry wynik, który udowadnia, że Zengota ma duży potencjał. - Między innymi dzięki niemu Unia jest mistrzem. Moim zdaniem ten zawodnik ma jeszcze pewne rezerwy, które jest w stanie uruchomić. Cały czas się rozwija i spokojnie może dojść do poziomu Jarosława Hampela - tłumaczy były prezes Włókniarza Częstochowa i ekspert WP SportoweFakty.

Różnica w średniej biegowej w sezonie 2017 jest znacząca - Hampel może pochwalić się średnią 2,069, natomiast Zengota wykręcił tylko 1,703. Nasz rozmówca podkreśla, że nie należy patrzeć na wyniki z tego roku, a na przyszłość. - Takiemu zawodnikowi jak Grzegorz nie odmawiam szansy, by wypełnił lukę po Jarku. Stać go na to. Jeśli od początku sezonu 2018 będzie pewny, że ma miejsce w składzie, to doskonale wykorzysta okres przygotowawczy. Powinno być lepiej niż w tym roku - kończy Maślanka.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zachęca do ratowania życia

Czy Grzegorz Zengota jest dobrą opcją dla Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (47):

 • Henryk Zgłoś
  Oczywiście Panie Maślanka, dobrze Pan prawi, bo Grzesiek Zengota to jednak jest Zawodnik który w życiu lekko nie miał ale posiada potencjał aby stać się Super Zawodnikiem i stale
  Czytaj całość
  pracuje na swoją markę.To moim zdaniem byłby dobry ruch Falubazu.
  • Szmondak Zgłoś
   Dobrze, że Jarek Hampel może decydować jeszcze o sobie.
   • UnIaLeSzNo Zgłoś
    Ostatnio byłem w zielonej górze na załadunku i rozmawiałem z pewnymi '' ekspertami'' ( tak się określili oczywiście ) i mówili że wszyscy odejdą z Leszna Emil do Torunia Pawlicki
    Czytaj całość
    napewno też zengi do zielonej .. no i takie tam różne bajki ... pamiętajcie napewno zengi w tym sezonie nie opuści leszna ... wypieliscie się na niego parę lat temu i on wam się za to odpłaci :D
    Wszystkie komentarze (47)

    Komentarze (47)

    ×
     Wszystkie komentarze (47)
     PRZEJDŹ NA WP.PL