Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artiom Łaguta (w kasku niebieskim), Rune Holta (w kasku żółtym) WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Artiom Łaguta (w kasku niebieskim), Rune Holta (w kasku żółtym).

Włókniarz ustalił warunki kontraktu z Holtą. Będzie znacząca podwyżka

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Michał Świącik, prezes Włókniarza, przyznaje, że ustalił warunki nowej umowy z Rune Holtą. Norweg z polskim paszportem otrzyma znaczącą podwyżkę. Już nikt nie będzie się śmiał, że jedzie za 150 złotych za punkt.

W poniedziałek miało dojść do rozmów między działaczami Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa i Rune Holtą. Prezes Michał Świącik już chwali się efektem finalnym, czyli ustaleniem warunków nowej umowy. Oficjalnie kontrakt będzie ogłoszony w listopadowym okienku, ale już teraz wiemy o znaczącej podwyżce dla zawodnika.

W tym roku Holta jeździł za 150 złotych za punkt. Resztę środków wypłacali mu sponsorzy w ramach podpisanych umów reklamowych. Złośliwi tłumaczyli rozwiązanie ukrywaniem dochodów przed komornikiem, ale żużlowiec odpierał zarzuty.

- Nie ma żadnego ukrywania dochodów, bo choć mam niską stawkę za punkt, to przecież dostałem powierzchnie reklamowe, które mogłem sprzedać. Zależało mi na takim rozwiązaniu, bo w sezonie 2014 byłem we Włókniarzu i wtedy straciłem trochę pieniędzy. Po prostu mi ich nie wypłacono. Uznałem więc rozwiązanie ze sponsorami za bezpieczniejsze. Potrzebuję czasu, żeby na nowo nabrać zaufania do klubu - tłumaczył nam jakiś czas temu Holta.

Sytuacja się zmieniła, teraz Holta nabrał większego zaufania, bo klub mówi o znaczącej podwyżce. Szczegółów jednak nie zdradza.

Finał negocjacji z Holtą nie oznacza końca poszukiwań polskich zawodników. Kolejnym celem jest Tobiasz Musielak.


ZOBACZ WIDEO Na czym polega praca komisarza technicznego?

Czy Włókniarz dobre robi zatrzymując Holtę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL