Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zawodnicy podczas meczu barażowego Get Well - Wybrzeże WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: zawodnicy podczas meczu barażowego Get Well - Wybrzeże

Prawnik twierdzi, że Get Well jednak może mieć problemy. Sponsor to osoba powiązana

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Czy jeśli jeden ze sponsorów składał "dziwne" propozycje Kacprowi Gomólskiemu, to problemy może mieć Get Well Toruń? Jerzy Synowiec twierdzi, że droga do ukarania klubu jest daleka. Z kolei Przemysław Nasiukiewicz ma już znacznie więcej wątpliwości.

Cała sprawa dotyczy nagrania, o którym powiedział po niedzielnym meczu z Get Well Toruń prezes Tadeusz Zdunek. Zgodnie z tym, co mówi szef gdańskiego klubu, zawiera ono rozmowę żużlowego sponsora (reklamującego się między innymi w Toruniu) z zawodnikiem Kacprem Gomólskim, który miał usłyszeć "dziwną" propozycję.

Prawnik Jerzy Synowiec twierdzi, że torunianie raczej nie zostaną w tej sprawie ukarani, bo najpierw trzeba by udowodnić, że wspomniany sponsor działał w porozumieniu z toruńskim klubem. Inaczej całą sytuację ocenia Przemysław Nasiukiewicz, radca prawny i specjalista z zakresu prawa sportowego. - Dla mnie kluczowe są zapisy znajdujące się w Przepisach dyscyplinarnych sportu żużlowego - mówi w rozmowie z naszym portalem.

Nasiukiewicz zwraca uwagę, że w Przepisach dyscyplinarnych sportu żużlowego funkcjonuje pojęcie "osoby powiązanej". - Sponsora klubu zgodnie ze słowniczkiem regulaminów sportu żużlowego na 2017 rok jak najbardziej możemy uznać za taką osobę, bo zawierając umowę sponsorską sponsor pozostaje z klubem w bliskim stosunku prawnym, w stosunkach gospodarczych, a także - w części relacji - w bliskich stosunkach faktycznych - przekonuje Nasiukiewicz.

A to jego zdaniem prowadzi do wniosku, że Komisja Orzekająca Ligi powinna z urzędu wszcząć postępowanie dyscyplinarne i wyjaśnić tę sprawę. - Jeżeli materiały dowodowe, które w tej chwili są w posiadaniu policji, potwierdzą złożenie przez jednego ze sponsorów toruńskiego klubu propozycji korupcyjnej, Get Well może mieć bardzo duże problemy. Za tego typu działanie przepisy przewidują rygorystyczne sankcje, jak na przykład przeniesienie drużyny do niższej klasy rozgrywkowej, dyskwalifikację dla klubu czy karę pieniężna do 5000000 zł - podsumowuje Nasiukiewicz.

ZOBACZ WIDEO To na niej skupiają się oczy żużlowych kibiców (WIDEO)TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy zgadzasz się z Przemysławem Nasiukiewiczem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (158):

 • Manhattan Zgłoś
  [quote]Po zatrzymaniu podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie usłyszał zarzuty...Przesłuchanie podejrzanego odbyło się w środę w południe. Jak należy wnioskować, nie było krótkie. O godz. 13 rzecznik prokuratury informował portal trojmiasto.pl, że czynności wciąż trwają.Tuż przed godziną 16 portal Radia Gdańsk poinformował o pierwszych ustaleniach z przesłuchania. Wiemy już także, że do sądu wpłynie wniosek o zastosowanie najsurowszego z możliwych środków zapobiegawczych w toku postępowania karnego, czyli aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy:- Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany w gdańskiej prokuraturze okręgowej, która wnioskuje o trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego - poinformowała Grażyna Wawryniuk z gdańskiej Prokuratury Okręgowej. - Ustalono, że jednemu z zawodników złożono obietnicę korzyści majątkowej oraz osobistej w zamian za nieuczciwe zachowanie mogące mieć wpływ na przebieg i wynik meczu. Miał on otrzymać 100 tysięcy złotych i kontrakt z klubem toruńskim. Jest to przestępstwo i taki zarzut został przedstawiony mężczyźnie zatrzymanemu na polecenie prokuratora. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, a prokurator podjął decyzję, by skierować do sądu wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec podejrzanego - wyjaśniła Grażyna Wawryniuk.Decyzję o aresztowaniu sąd ma podjąć w czwartek. 40-letniemu sponsorowi klubu Get Well Toruń grozi do 8 lat więzienia.[/quote]
  • brodzio Zgłoś
   Miał usłyszeć dziwną propozycję??? Kiedy dowiemy się o jaka propozycję chodziło?
   • Godfather-Darth Vader Zgłoś
    Nasiukiewicz = kolejny Dyzma.
    Wszystkie komentarze (158)

    Komentarze (158)

    ×
     Wszystkie komentarze (158)
     PRZEJDŹ NA WP.PL