Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jason Doyle WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jason Doyle

Jason Doyle na szczycie toruńskiej układanki. Od niego Get Well chce zacząć budowę składu

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Przed barażami o PGE Ekstraligę, Jason Doyle był z Get Well po słowie, jeśli idzie o kontrakt na przyszły sezon. Toruński klub chciałby do końca tygodnia sfinalizować temat, by móc się skupić na dokładaniu kolejnych ogniw.

Prezes Ekantor.pl FalubazZdzisław Tymczyszyn mówi, że jeśli uda się zatrzymać Jasona Doyle'a, wówczas zielonogórzanie będą mieć mocny skład na sezon 2018. Problem w tym, że Get Well też chce przyszłego mistrza świata. Przed ostatnim tegorocznym turniejem Grand Prix Doyle prowadzi i ma 14 punktów przewagi nad Patrykiem Dudkiem.

Działacz Falubazu mówi, że rozmawiając z Doyle'em, musi się zmieścić w określonych ramach budżetowych. Pytanie, co na to Jason? Czy jest zainteresowany, skoro wcześniej dał słowo w Get Well? Żużlowy świat widział już nie takie zwroty akcji. Niemniej w Toruniu bardzo liczą na to, że do końca tego tygodnia uda im się zamknąć temat. Był moment zawahania się u Doyle'a po pierwszym meczu barażowym Get Well (wówczas Toruń wygrał u siebie z Zdunek Wybrzeżem tylko 47:43 i widmo spadku zajrzało drużynie w oczy), ale po zwycięstwie Aniołów w Gdańsku (50:40) zawodnik już nie ma prawa mieć żadnych obaw.

Doyle jest na szczycie toruńskiej układanki. W klubie są ludzie, którzy do dziś uważają, że puszczenie tego zawodnika do Falubazu było wielkim błędem. Wówczas, po sezonie 2015, zastawiano się, czy zatrzymać Doyle'a, czy Chrisa Holdera? Górę wziął sentyment i postawiono na tego drugiego. Wyniki sportowe pokazały, że to nie była dobra decyzja. Get Well walczy teraz o to, żeby to naprawić.

A jak już uda się ściągnąć lidera Doyle'a, to będą dokładane kolejne ogniwa. Podobno przesądzone jest, że zostanie Michael Jepsen Jensen.

ZOBACZ WIDEO Prezes Falubazu odsłania kulisy negocjacji z Jasonem Doyle'emTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Get Well zamknie temat Doyle'a do końca tego tygodnia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (61):

 • - Boluś - Zgłoś
  Get Well wcześniej go nie chciało, teraz chce?? Doyle miej trochę honoru.....
  • Zdzisław Klose Zgłoś
   Dla mnie Doyle jest zawodnikiem - mimozą. Niesolidny, egoistyczny, nie rozumiejący interesu klubu, drużyny itd. Nie ma żadnej gwarancji, że w kolejnym klubie zmieni nastawienie w
   Czytaj całość
   realizacji klubowych ambicji. Ja bym na Doyle'a nie stawiał żadnych pieniędzy.
   • Michaelus Zgłoś
    Stawianie na Doyla jest nieco ryzykowne. Na MA specjalnie nie lata, za dużo startuje w ligach zagranicznych. Pod koniec sezonu jak się walczy już o konkretne cele to wychodzi zmęczenie i
    Czytaj całość
    marny z niego lider... Na pewno nie postawił bym na trójkę Doyle, Holder, Jensen. Lubię Chrisa ale do Doyla chyba jednak potrzeba pewniejszego gościa, choć z dostępnych przychodzi mi na myśl tylko Iversen a za niego pewnie będzie trzeba przepłacić...Ciężko będzie na nowy sezon skompletować skład na medal chyba że do Doyla wskoczy Hancock, ale kto wie ile weteran jeszcze wytrzyma...
    Wszystkie komentarze (61)

    Komentarze (61)

    ×
     Wszystkie komentarze (61)
     PRZEJDŹ NA WP.PL