Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Młodzieżowcy Sparty w MPPK W sezonie 2018 mają być mocnym punktem zespołuWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Młodzieżowcy Sparty w MPPK. W sezonie 2018 mają być mocnym punktem zespołu.

Jest pierwszy zatrzymany w aferze korupcyjnej. Wydział do walki z korupcją przesłuchuje 40-latka

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymał 40-letniego mężczyznę, który ma związek z aferą korupcyjną ujawnioną przez Wybrzeże Gdańsk po barażowym meczu z Get Well.

Po drugim barażowym meczu Zdunek Wybrzeże - Get Well Toruń (40:50), prezes gdańszczan Tadeusz Zdunek wyjawił, iż w tygodniu poprzedzającym spotkanie jego zawodnicy dostawali dziwne propozycje. Z czasem wyszło na jaw, że Kacper Gomólski dostał od jednego ze sponsorów Get Well ofertę - 100 tysięcy złotych i kontrakt w Toruniu, w zamian za słabą jazdę w barażu.

Wydział do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku już przejął nagranie z korupcyjną propozycją. Przesłuchano też pierwszych świadków, między innymi trenera Wybrzeża Mirosława Kowalika. Jest też pierwszy zatrzymany. Informację potwierdziliśmy u podkomisarza Michała Sienkiewicza z biura prasowego KWP, który powiedział nam o zatrzymaniu i doprowadzeniu na przesłuchanie 40-letniego mężczyzny. Do tego zdarzenia doszło we wtorek.

Policja nie chce zdradzić nawet inicjałów mężczyzny. Nie potwierdza też, czy chodzi o sponsora, który przyszedł z propozycją do zawodnika. Z oficjalnego komunikatu wynika, że zatrzymanego grozi do 8 lat więzienia.

- Sprawa ma charakter rozwojowy - czytamy w komunikacie. - Policjanci prowadzący sprawę przypominają o możliwości skorzystanie z klauzuli niekaralności – Nie podlega karze sprawca jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

W pierwszym meczu Get Well zwyciężył u siebie z Wybrzeżem 47:43. Ostatecznie to klub z Torunia pozostał w Ekstralidze.

ZOBACZ WIDEO Mówienie o korupcji w sporcie żużlowym jest przedwczesnePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (214):

Wszystkie komentarze (214)

Komentarze (214)

×
    Wszystkie komentarze (214)
    PRZEJDŹ NA WP.PL