WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Zawodnicy Wybrzeża w akcji.

Podejrzany o korupcję wpłacił 100 tysięcy kaucji i jest na wolności

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wnosiła o tymczasowe aresztowanie 40-letniego mężczyzny, sponsora Get Well, który miał złożyć korupcyjną ofertę zawodnikowi Wybrzeża. Sąd wydał decyzję o zastosowaniu poręczenia majątkowego. Podejrzany jest na wolności.

W czwartek sąd rozpatrywał wniosek gdańskiej prokuratury o tymczasowy areszt dla 40-latka podejrzanego o udzielenie obietnicy korzyści majątkowej i osobistej zawodnikowi Zdunek Wybrzeża. Wniosek prokuratury nie przeszedł. Sąd zastosował poręczenie majątkowe i mężczyzna po wpłaceniu 100 tysięcy złotych kaucji wyszedł na wolność. Postępowanie jest w toku.

- Ze względu na dobro śledztwa nie ujawniamy danych osobowych podejrzanego - mówi nam prokurator Mariusz Duszyński. - Jest jedna osoba podejrzana o korupcję. Jest to mężczyzna, który obiecywał zawodnikowi pieniądze w zamian za to, że będzie słabo jechał, żeby wynik był oczywisty. W związku z tym mężczyzna był zatrzymany na czterdzieści osiem godzin. Czyn, którego się dopuścił jest zagrożony karą pozbawienia wolności od sześciu miesięcy do ośmiu lat – stwierdza prokurator.

- Sprawa jest rozwojowa, postępowanie będzie się dalej toczyć. Na pewno będą zbierane dane o karalności podejrzanego - dodaje Duszyński.

Przypomnijmy, że sprawa ma związek z barażowym meczem Wybrzeże - Get Well Toruń (40:50). Przed spotkaniem jeden ze sponsorów Get Well miał proponować Kacprowi Gomólskiemu, zawodnikowi gdańskiej drużyny, 100 tysięcy złotych za słabą postawę na torze. Żużlowiec nagrał sponsora i powiedział o wszystkim władzom klubu. Te przekazały materiał policjantom z wydziału do walki z korupcją. 10 października mężczyzna, który składał ofertę został zatrzymany i złożył obszerne wyjaśnienia. Get Well utrzymuje, że nie ma żadnego związku ze sprawą, a działacze z toruńskiego klubu nic nie wiedzieli o akcji sponsora.

ZOBACZ WIDEO Na czym polega praca komisarza technicznego?Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

na Facebooku.

Komentarze (480):

    Pokaż więcej komentarzy (477)