WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / dr Cezary Rybacki / Siedmioletni Michał, który choruje na rozległy nowotwór tkanek miękkich podczas spotkania z Tomaszem Gollobem

Tomasz Gollob znowu zadziwia. Kolejny wzruszający gest mistrza

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Tomasz Gollob nawet na moment nie przestaje zachowywać się jak na mistrza przystało. Każdego dnia walczy o powrót do zdrowia, zmaga się przy tym z dużym bólem, ale jednocześnie nie zapomina o innych, którzy potrzebują pomocy.

Mistrz świata z 2010 roku został właśnie twarzą szóstej akcji poboru krwi "Dar Serca Służb Mundurowych". Zebrana za jej pośrednictwem krew zostanie przeznaczona dla wszystkich osób dotkniętych chorobą nowotworową.

- Zaczęło się od tego, że do grudziądzkiego klubu zwróciła się Straż Miejska, która jest organizatorem tego wydarzenia. Padło pytanie, czy możemy zapytać Tomka o poparcie dla akcji - tłumaczy Zbigniew Fiałkowski, członek rady nadzorczej GKM-u Grudziądz. Fiałkowski wybrał się zatem do Tomasza Golloba, żeby przedstawić mu szczegóły całego przedsięwzięcia. - Nie zdążyłem nawet dokończyć, o co tak naprawdę chodzi, a on już wyraził zgodę. Kiedy usłyszał zdanie, że może komuś pomóc, od razu stwierdził, że trzeba to zrobić - wspomina. - Dla mnie to niewiarygodne. Człowiek, który dziś sam walczy o własne zdrowie, zmaga się przy tym z dużym bólem, postanowił zaangażować się w pomoc innym. Jest po prostu wielki - przekonuje działacz.
Akcja odbędzie się 26 października na grudziądzkiej Marinie. Krew będzie można oddawać od godziny 9:00 do 17:00. Na oficjalnych plakatach promujących wydarzenie został już umieszczony wizerunek Tomasza Golloba.

ZOBACZ WIDEO Na czym polega praca komisarza technicznego?Polecamy:
ŻUŻEL NA ŚLĄSKIM - bilety już od 19 zł! SPRAWDŹ >>>

Czy Tomasz Gollob to najlepszy polski żużlowiec w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

    Pokaż więcej komentarzy (18)