Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion w Horsens / Stadion w Horsens

Dania nie otrzyma drugiego turnieju SGP

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Dania nadal nie ma umowy na organizowanie turnieju Grand Prix w sezonie 2018. Wkrótce sytuacja ulegnie zmianie. Nie spełni się jednak marzenie Duńczyków, by w ciągu roku organizować dwie imprezy SGP.

Jeszcze w trakcie sezonu Duńczycy wspominali o chęci organizacji dwóch turniejów SGP, tak jak to miało miejsce przed laty. Wtedy rozważano powrót Vojens do kalendarza mistrzostw świata. Tamtejszy, kameralny obiekt przez wiele sezonów gościł najlepszych żużlowców świata.

Temat organizowania dwóch imprez jest jednak nieaktualny. Wprawdzie Duńczycy ciągle nie mają umowy na sezon 2018, ale wkrótce powinna ona zostać formalnie podpisana. Dotyczyć będzie jednego turnieju w kalendarzu. - Oczywiście, Grand Prix musi odbywać się w Danii. Zawody są bezpieczne - powiedział Torben Olsen z BSI.

Olsen nie wyklucza, że w przyszłości Duńczycy wrócą do organizowania dwóch turniejów SGP. - W dłuższej perspektywie nie wykluczam, że tak będzie i ponownie Dania będzie mieć dwa turnieje Grand Prix. Najprawdopodobniej tak się jednak nie stanie w roku 2018 - dodał.

Obecnie Grand Prix Danii odbywa się na stadionie w Horsens. W kontrakcie na organizację turnieju znalazł się zapis, że to jedyne miejsce w kraju, które może gościć elitarny cykl. - Na dłuższą metę taki zapis się nie utrzyma. Chcemy dwóch turniejów SGP, tak samo jak jest w przypadku Szwecji. Teraz brakuje nam jedynie podpisanego kontraktu. Wkrótce powinniśmy to ogłosić - zdradził Olsen.

Wiele wskazuje na to, że Grand Prix Danii pozostanie na obiekcie w Horsens. Organizowaniem turnieju nie jest zainteresowana Kopenhaga - przez kilka lat impreza odbywała się na tamtejszym Parken Stadium. Drugie zawody mogłyby zagościć w Vojens. - Powiedziałem już, że możemy pomóc z turniejem, jeśli będzie taka potrzeba. Jednak najpierw muszą być podjęte decyzje przez osoby u władzy - powiedział Ole Olsen, który odpowiada za stadion w Vojens.

ZOBACZ WIDEO Sparta Wrocław nie szkoli? Andrzej Rusko zaprzecza tej teoriiKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy chciałbyś powrotu Vojens do kalendarza SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Stay Strong Grisza Zgłoś
  Podoba mi się ten zapis w kontrakcie Horsens. W każdym kraju powinien taki być. Pełnoprawne GP. A dla reszty chętnych stworzyć GP2 gdzie jest miejsce dla Częstochowy, Manchesteru, Łodzi
  Czytaj całość
  czy Dauga. Zwycięzca niech awansuje do SGP.
  • Eddybyk15 Zgłoś
   Polacy muszą płacić grube pieniądze by móc organizować GP a Dani pomogą Duńczycy czyli Olsen.. Oczywiście z czyich pienidzy ta pomoc będzie ?!Z Polskich..
   • yes Zgłoś
    Następny stadion w Polsce też chce robić SGP.Są więc chętni do płacenia i robienia kolejnych w Polsce i Danii, - czy gdzieś jeszcze?
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL