Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patryk DudekWP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Patryk Dudek

Patryk Dudek: Nie czuję potrzeby, by odchodzić z Falubazu

Dawid Borek
Dawid Borek
Patryka Dudka w swoim składzie widziałoby wiele drużyn. Ten nieprzerwanie broni barw Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. - Na razie nie czuję potrzeby, by stąd odchodzić. Mam tu wszytko - powiedział 25-latek.

Nie od dziś wiadomo, jak ważną rolę w żużlu odgrywają pieniądze. Trudno dziwić się zawodnikom, gdy ci wybierają bardziej lukratywne oferty, odstawiając sentymenty na dalszy plan. - Takie są czasy. Trzeba myśleć o tym, że dziś jest sport żużlowy, a jutro zawodnik ma kontuzję i go nie ma. To też trzeba uwzględniać. Każdy wykorzystuje swoje pięć minut, szczególnie gdy jest na topie - przyznał Patryk Dudek w rozmowie z Radiem Zielona Góra.

Pieniądze są ważne, jednak przy ewentualnym transferze żużlowiec musi rozważyć wiele aspektów swojej decyzji. - Trzeba obliczyć też koszty przejazdu do miasta, czy to się w ogóle opłaca. Co z tego, że dostaniemy więcej pieniędzy, jak tak naprawdę w ciągu roku będą większe wydatki na paliwo, by dojechać na trening. Trzeba to bardzo głęboko przeanalizować pod kątem plusów i minusów - skomentował uczestnik cyklu Grand Prix.

Dudka wielokrotnie łączono już z innymi klubami niż Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Ten jednak w swojej karierze nieprzerwanie broni barw macierzystego zespołu. Jego kontrakt z ekipą z Winnego Grodu skończy się jednak po przyszłorocznym sezonie. - Pochodzę z Zielonej Góry, cały czas jestem zawodnikiem Falubazu, jest mi tu dobrze i na razie nie czuję potrzeby, by stąd odchodzić. Mam tu wszystko. Jest wielu sponsorów, którzy bardzo mi pomagają, klub jest przychylny. Nie mam powodów do zmian - zapewnił.

ZOBACZ WIDEO Tobiasz Musielak: Niewielu Polaków ma ten tytuł, co jaAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy działacze Falubazu powinni robić wszystko, by Dudek jak najdłużej jeździł w macierzystym klubie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • Sadysta Zgłoś
  I właśnie dla takich zawodników jak Patryk ludzie przychodzą na W69. Oby zarząd nigdy nie potraktował go po macoszemu, wtedy będzie pewne, że stąd nie odejdzie.
  • Kpiarz Zgłoś
   Skoro Patrykowi Dudkowi jest dobrze w macierzystym klubie to dla czego miałby szukać nowego pracodawcy. Dla swoich fanów w Zielonej Górze jest wartością dodaną. Nic tak nie cementuje
   Czytaj całość
   kibica jak własny jeżdżący zawodnik. Patryk – wszędzie dobrze, ale we własnym domu najlepiej. Powodzenia w nowym sezonie.
   • yes Zgłoś
    Artykuł o Dudku, a przy okazji ruszono w komentarzach 20 spraw.I bardzo dobrze, kibice wiedzą co ich interesuje i pobudza do działania...
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL