Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion Śląski w ChorzowieMateriały prasowe / Tomasz Żak/UM Województwa Śląskiego / Na zdjęciu: Stadion Śląski w Chorzowie

Żużel wraca na Stadion Śląski! SEC to nie wszystko. Będzie coś jeszcze

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
To już przesądzone. W sezonie 2018 będzie runda SEC na Stadionie Śląskim. Nieoficjalnie wiemy, że to nie wszystko, bo na chorzowskim 55-tysięczniku ma się odbyć również mecz Polska - Reszta Świata.

Po raz ostatni żużel na Stadionie Śląskim gościł w 2003 roku. Wówczas odbyła się tam runda Grand Prix. Ostatni jednodniowy finał IMŚ mieliśmy w Chorzowie w 1986 roku. W latach 70-tych Stadion Śląski, obok Wembley, był jedną z żużlowych świątyń. Jest szansa, że dobre wspomnienia wrócą za rok.

Na środę planowana jest konferencja prasowa, na której zostaną podane szczegółowe informacje, dotyczące organizacji rundy SEC 2018 na chorzowskim 55-tysięczniku. To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie szykują gospodarze obiektu i mająca prawa do mistrzostw Europy firma One Sport. Nieoficjalnie wiemy, że poza rundą SEC-a w Chorzowie zobaczymy też mecz Polska - Reszta Świata. One Sport oczywiście niczego nie potwierdza ani nie komentuje.

Żużlowcy na Śląskim pojadą na układanym torze, bo stałego już nie ma. W trakcie remontu wymieniono tor na lekkoatletyczną bieżnię. Nie wiadomo, kto zajmie się ułożeniem sztucznego toru. Na pewno nie będzie to Ole Olsen, który wykonuje podobne prace przy okazji zawodów Grand Prix. Dla konkurencyjnej firmy Duńczyk tego nie zrobi. Warto dodać, że koszt zbudowania toru wynosi około miliona złotych.

ZOBACZ WIDEO Maria Andrejczyk zaczarowana żużlem. Podziwia żużlowców za ich odwagę

Czy powrót żużla na Stadion Śląski jest dobrym pomysłem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • chcwdtrolu Zgłoś
  Nie wiem kogo obchodzi ten cały SEC, ale nazywanie tego imprezą roku woła o pomstę do nieba. Powinno być: "żużlowa impreza roku w Chorzowie" - i wtedy można się zgodzić, bo
  Czytaj całość
  konkurować z tym będzie tylko mecz reprezentacji o pietruszkę z resztą świata, marsjanami lub innymi kosmitami. Jedynym magnesem jest tu sam stadion, jednak szkoda że po tych zawodach obiekt będzie kojarzony z rozczarowaniem, i mało kto będzie miał ochotę na kolejny żużel, po tej kolejnej żenadzie zafundowanej kibicom przez 1sport. Zafundowanej - tu się troszkę zagalopowałem, bo fani sami zapłacą za ten pożal się Boże "spektakl". A zapłacą nie mało, bo biorąc pod uwagę rangę wydarzenia, ceny wejściówek powinny się kończyć na 19 zł, a nie od nich zaczynać. W miarę atrakcyjne miejsca, z których można cokolwiek zobaczyć zaczynają się dopiero od 60 zł, do czego należy doliczyć koszty manipulacyjne. Ja po organizacyjnych "popisach" amatorów z Torunia, stwierdziłem że nie dam się nabić więcej w butelkę, a moja noga nie postanie nigdy więcej, na żadnych pseudozawodach tego typu.
  • ORH- Zgłoś
   Świetne imprezy żużlowe szykują się tamże. Oby pogoda dopisała.
   • kibic RKM Zgłoś
    Wybieram się na 100% a o frekwencje byłbym spokojny
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL