Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian Miedziński w parku maszynWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Adrian Miedziński w parku maszyn

Włókniarz zapewnia, że nie było licytacji o Miedzińskiego. Zadecydowały gwarancje startowe

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
W Get Well tłumaczą, że Adrian Miedziński odszedł, bo Włókniarz złożył mu lepszą finansowo ofertę, kładąc na stole okrągły milion złotych. Częstochowianie upierają się, że kasa nie miała znaczenia, bo poszło o gwarancje.

Adrian Miedziński, zostając w Get Well, musiałby walczyć o skład. Włókniarz Vitroszlif CrossFit zagwarantował mu pewne miejsce w składzie. Te dwa zdania, to cała transferowa historia zawodnika widziana oczami częstochowskich działaczy.

Prezes Włókniarza Michał Świącik, choć oficjalnie Miedzińskim się wciąż nie chwali, przypomina dziś zdarzenie, jakie miało miejsce po meczu z Get Well w Częstochowie. Wówczas działacz poszedł do parku maszyn i pogratulował Adrianowi występu. Powiedział, że chciałby mieć tak walecznego żużlowca w składzie. - Tak było - przyznaje Świącik, który liczy, że za rok Miedziński będzie chciał umierać za Włókniarza, a polski duet Miedziński, Tobiasz Musielak okaże się lepszy od pary Rune Holta, Sebastian Ułamek, która jeździła w minionych rozgrywkach.

- Jak już Adrian do nas trafi, to liczę, że częstochowski tor posłuży mu tak samo, jak Holcie i Madsenowi - komentuje Świącik. - Zresztą on zawsze się u nas dobrze czuł. Jeśli do tego dodamy, że nie będzie brał udziału w wyścigu szczurów, czyli w walce o skład, to liczę, iż będzie emanował spokojem, który przełoży się jeszcze lepsze występy.

- Godne podkreślenia jest to, że Adrian szesnaście lat jeździł w Get Well i zawsze oddawał serce za ten klub - zauważa Świącik. - Nie raz ryzykował, łapał groźne kontuzje, ale walczył do upadłego. Inna sprawa, że zdaniem wielu ekspertów już dwa, trzy lata temu powinien był zmienić klub, żeby podjąć nowe wyzwanie - dodaje działacz.

Miedziński ma ogłosić swoje odejście z Get Well 3 listopada. Będzie to rozstanie po 16 latach startów w tym klubie. Wychowanek toruńskiej ekipy był ostatnim zawodnikiem, który jeździł w macierzystym zespole od początku kariery.

ZOBACZ WIDEO: Efektowne wypłynięcie na pełne morze podczas startu Volvo Ocean Race w Alicante (WIDEO)

Czy Miedziński zrobił dobrze przechodząc do Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (99):

Wszystkie komentarze (99)

Komentarze (99)

×
    Wszystkie komentarze (99)
    PRZEJDŹ NA WP.PL