Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od lewej stoją: Michał Szczepaniak, Lech Kędziora, Oskar Fajfer, Karol Żupiński, Marcin Turowski, Dominik Kossakowski, Mikkel Michelsen, Patrick Hougaard i Anders ThomsenWP SportoweFakty / Michał Gałęzewski / Od lewej stoją: Michał Szczepaniak, Lech Kędziora, Oskar Fajfer, Karol Żupiński, Marcin Turowski, Dominik Kossakowski, Mikkel Michelsen, Patrick Hougaard i Anders Thomsen.

Oficjalnie: Wybrzeże Gdańsk odsłoniło karty. Jest zaskoczenie

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
We wtorek, podczas spotkania ze sponsorami, Zdunek Wybrzeże Gdańsk ogłosiło skład na sezon 2018. Do drużyny dołączyło trzech nowych seniorów. W kadrze jest jeszcze miejsce na jednego nowego zawodnika.

W składzie Zdunek Wybrzeża pozostało dwóch zawodników z ubiegłego sezonu. Ważny kontrakt z gdańskim klubem miał Anders Thomsen, który szybko ustalił warunki finansowe. Czerwono-biało-niebieskie barwy wciąz będzie przywdziewał Oskar Fajfer, który bardzo szybko porozumiał się z klubem. Dla obu będzie to trzeci sezon w zespole znad morza.

Z zespołem pożegnali się natomiast Troy Batchelor, Renat Gafurow, Mikkel Bech, Hubert Łęgowik i Kacper Gomólski. Szczególnie burzliwe były rozmowy z tym ostatnim. - Kacper odszedł do Falubazu i to było dla nas duże zaskoczenie, tym bardziej, że mieliśmy trudniejszy okres transferowy, gdyż zakończyliśmy sezon 8 października i nie wiedzieliśmy w której będziemy jeździli lidze, gdy inni budowali składy - przekazał Tadeusz Zdunek, prezes klubu znad morza.

Do Zdunek Wybrzeża przyszło trzech nowych zawodników. Już wcześniej spekulowało się, że w Gdańsku zakotwiczą Patrick Hougaard i Michał Szczepaniak. Ten pierwszy w ubiegłym sezonie reprezentował Arge Speedway Wandę Kraków, a starszy z braci był zawodnikiem Euro Finannce Polonii Piła.

Największym wzmocnieniem, a zarazem zaskoczeniem, jest przejście do Zdunek Wybrzeża Mikkela Michelsena. Jeszcze w weekend Duńczyk był jedną nogą w Falubazie, jednak na ostatniej prostej szukający lidera gdańszczanie użyli odpowiednich argumentów, by Duńczyk reprezentował właśnie ten zespół. Ma on być żużlowcem, który ma spełnić cel stawiany przed drużyną.

ZOBACZ WIDEO Organizacja meczu w PGE Ekstralidze

W drużynie, którą poprowadzi Lech Kędziora (wraca do Wybrzeża po 17 latach) będzie jeździło trzech juniorów - Dominik Kossakowski, Marcin Turowski oraz Karol Żupiński. Ten ostatni w lidze będzie mógł się ścigać dopiero od czerwca. Nieznane są losy Aureliusza Bielińskiego, który dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu, choć posiada ważny kontrakt.

Trwają jeszcze rozmowy z innymi zawodnikami. Zdunek Wybrzeże przede wszystkim szuka trzeciego Polaka. - Nie skończyliśmy budowy składu. Rozmawiamy jeszcze z zawodnikami, którzy mogliby go uzupełnić - dodał Zdunek.

Aktualna kadra Wybrzeża Gdańsk:

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Oskar FajferPolska1994
Patrick HougaardDania1989
Mikkel MichelsenDania1994
Michał SzczepaniakPolska1983
Anders ThomsenDania1994
Juniorzy:
Aureliusz Bieliński*Polska1997
Dominik KossakowskiPolska1997
Marcin TurowskiPolska1999
Karol ŻupińskiPolska2002

Trener: Lech Kędziora

* Zawodnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Zdunek Wybrzeże z tym składem może skutecznie powalczyć o wygranie Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (65):

 • smok Zgłoś
  Fajny składzik.
  • sidomen Zgłoś
   Aureliusz Bieliński- jeszcze lepiej kładzie motor pod bandę niż Szombierski. Nie ma jak to przy 1:5 w plecy kłaść się na tor na ostatniej pozycji. Oczywiście wspominam w tym miejscu
   Czytaj całość
   baraż z Toruniem i bieg młodzieżowców. Niesportowe zachowanie młodego chłopaka ,który chce być sportowcem. Oczywiście jestem z Torunia,dlatego to napisałem,ale lepiej pokazać klasę sportową ,niż poza sportową. Przynajmniej słuchał się założeń ,jakie mu wbito do głowy,to jedyny plus jaki u niego zauważyłem. Kacper w Zielonej,jak dla mnie szok! Trzymaj gaz chłopie i udanego powrotu do Ekstraligi!
   • omen Zgłoś
    jakie tam zaskoczenie z Michelsenem? Przecież już na finale w Tarnowie jego silniki stały w boksach zawodników z Gdańska.
    Wszystkie komentarze (65)

    Komentarze (65)

    ×
     Wszystkie komentarze (65)
     PRZEJDŹ NA WP.PL