Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Woźniak kontra Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Szymon Woźniak kontra Bartosz Zmarzlik

Stal Gorzów ogłosiła nowego zawodnika! Polski senior był niespodzianką dla kibiców

Dawid Lis
Dawid Lis
W środowe popołudnie, Stal Gorzów przygotowała w swoim sklepie klubowym niespodziankę dla fanów. A był nią nowy zawodnik żółto-niebieskich, którym został Szymon Woźniak - aktualny indywidualny mistrz Polski.

Od dłuższego czasu Szymon Woźniak łączony był z gorzowskim klubem. W środę te spekulacje zamieniły się w fakty. Zawodnik, który przez dwa ostatnie sezony reprezentował Betard Spartę Wrocław, zmienia otoczenie i przenosi się nad Wartę. W środę miał już okazję do spotkania z fanami żółto-niebieskich.

Woźniak dla Cash Broker Stali Gorzów jest piątym seniorem, który ma być także podstawowym żużlowcem w składzie. W rozgrywkach PGE Ekstraligi w 2017 roku 24-latek zanotował średnią biegową na poziomie 1,56 punktu. Przypomnijmy, że ważne kontrakty w Gorzowie mieli Bartosz Zmarzlik i Martin Vaculik, a nowe warunki z gorzowskim klubem uzgodnili Krzysztof Kasprzak oraz Linus Sundstroem. Ten transfer oznacza, że prawdopodobnie kadra brązowych medalistów DMP z poprzedniego sezonu została zamknięta.

Zakończony sezon był szczególny dla Woźniaka. Żużlowiec niespodziewanie wywalczył złoty medal indywidualnych mistrzostw Polski, a dokonał tego właśnie na gorzowskim stadionie. Kilka lat wcześniej, na tym samym obiekcie, nowy nabytek żółto-niebieskich zdobył także tytuł najlepszego juniora w kraju. Ponadto w Gorzowie Woźniak w 2017 roku punktował dla Sparty odpowiednio 6+2 (w rundzie zasadniczej) oraz 10 w 6 startach (w fazie play-off). To właśnie ten tor należy do jego ulubionych, więc wybór nowego pracodawcy nie może dziwić.

ZOBACZ WIDEO Organizacja meczu w PGE EkstralidzeTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Szymon Woźniak dobrze zrobił przenosząc się do Stali Gorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

Wszystkie komentarze (44)

Komentarze (44)

×
    Wszystkie komentarze (44)
    PRZEJDŹ NA WP.PL