Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wojciech Malak w rozmowie z Rafałem Okoniewskim WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Wojciech Malak w rozmowie z Rafałem Okoniewskim

Rafał Okoniewski zdecydowany na I ligę. Faworytem Polonia Piła

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Praktycznie przesądzone jest to, że Rafał Okoniewski będzie startować w Nice 1. Lidze Żużlowej. Dużą chrapkę na tego zawodnika ma Polonia Piła, a konkurencją jest dla niej Wybrzeże Gdańsk.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
O tym, że Rafał Okoniewski może trafić do wielkopolskiej drużyny, mówią już otwarcie nawet sami działacze. Euro Finannce Polonia Piła liczy się z tym, że najprawdopodobniej straci polskiego lidera formacji seniorskiej, Norberta Kościucha. Jego miejsce miałby zająć właśnie zawodnik MRGARDEN GKM-u.

- Mogę odpowiedzieć, że w każdej plotce jest trochę prawdy - mówił nam ostatnio menedżer pilan, Tomasz Żentkowski, którego pytaliśmy o Okoniewskiego. Teraz w Polonii potwierdzają już bez ogródek, że temat jest jak najbardziej aktualny.

Pilanie nie mogą być jednak jeszcze niczego pewni. Po pierwsze, czekają jeszcze na definitywną odpowiedzieć od Kościucha, który najprawdopodobniej wybierze starty w innym klubie. Po drugie, nie tylko działacze Polonii zabiegają o Okoniewskiego. Z zawodnikiem tym kontaktowało się w ostatnim czasie też Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Finalista Nice 1. Ligi ma jednak także inne opcje i możliwe, że ostatecznie wybierze Tomasza Jędrzejaka.

Decyzja Okoniewskiego o przenosinach do Nice 1. Ligi wydaje się być racjonalna. W przypadku pozostania w Grudziądzu, mogłoby być mu trudno o skład. Zwłaszcza, że GKM pozyskał Przemysława Pawlickiego. W ubiegłym sezonie Okoniewski wystąpił w dwunastu meczach Ekstraligi, uzyskując średnią biegu 1,452.

ZOBACZ WIDEO Nie chcą konkurować z GP na Narodowym, ale cykl wróci na Nowy Olimpijski

Czy Okoniewski powinien wybrać ofertę Polonii Piła?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (24):

Wszystkie komentarze (24)

Komentarze (24)

×
    Wszystkie komentarze (24)
    PRZEJDŹ NA WP.PL