Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Borowicz na prowadzeniu WP SportoweFakty / Wojciech Klepka / Mateusz Borowicz na prowadzeniu

Krajowy lider zostaje w Naturalnej Medycynie PSŻ Poznań

Dawid Borek
Dawid Borek
Działacze Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań nie zwalniają tempa. W niedzielę poznaniacy ogłosili kolejny kontrakt na przyszły sezon. W drużynie zostaje Mateusz Borowicz.

W minionym sezonie Mateusz Borowicz był krajowym liderem Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań w 2. Lidze Żużlowej. 23-latek wystąpił w 14 spotkaniach poznańskiej drużyny, w której wykręcił średnią biegową na poziomie 1,795.

W przyszłorocznych rozgrywkach Borowicz nadal będzie reprezentował barwy zespołu ze stolicy Wielkopolski. W niedzielę przedstawiciele Naturalnej Medycyny PSŻ pochwalili się, że wychowanek Włókniarza Częstochowa podpisał nowy kontrakt.

Borowicz jest siódmym seniorem w kadrze ekipy z Poznania na sezon 2018. Oprócz niego, ważne umowy z Naturalną Medycyną PSŻ mają też David Bellego, Władimir Borodulin, Frederik Jakobsen, Matej Kus, Kasper Lykke Nielsen oraz Daniel Pytel.

ZOBACZ WIDEO To był jego sezon. Nie potrafi zliczyć wszystkich medali

Czy przedłużenie kontraktu z Borowiczem to słuszny ruch działaczy PSŻ Poznań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • P0ZNANIAK Zgłoś
  Od dłuższego czasu było wiadomo (prezes tak mówił i dotrzymał słowa), że Mateusz zostaje i to stało się faktem. Bardzo się cieszę tym bardziej, że - wiele wskazuje na to - będzie
  Czytaj całość
  najsilniejszym krajowym seniorem. Teraz dołączy pewnie jeszcze Kajzer i na tym nasz skład seniorski na przyszły rok się skończy. Na podstawowej juniorce Liszka i Kevin a na rezerwie Pilarski. Tak bym to widział. Reasumując: Opierając się wstępnie na papierowych składach naszej i innych drużyn sądzę, że brak drugiego dobrego i równo jeżdżącego polskiego seniora będzie nam się niejednokrotnie odbijał w przyszłorocznych meczach. Mówię tu w kontekście wejścia do finału (bo taki cel zapowiedział nasz prezes), finału do którego niestety raczej trudno będzie nam się dostać. No chyba, że Pytel przejdzie gruntowną metamorfozę do przyszłego sezonu i jego sezon będzie o wiele lepszy niż tegoroczny. Ale szału się nie spodziewam. Nie ma co ukrywać, że Marcel też musiałby poprawić znacznie swoją skuteczność i jeździć bardziej równo. Jeśli tak by się stało i Pytel oraz Kajzer byli by w stanie zastąpić drugiego niezakontraktowanego solidnego Polaka to finał w jakimś stopniu byłby nawet w naszym zasięgu. Oczywiście niewykluczone, że w trakcie sezonu układ sił poszczególnych klubów może się nieco zmienić (np. poprzez kontuzję jakichś kluczowych zawodników, czy słabszej formy któregoś z nich), ale piszę swoje rozważania, które obejmują dzień dzisiejszy, opierając się na skuteczności zawodników w tym oraz poprzednich sezonach oraz mając do dyspozycji wspomniane papierowe składy.
  • romi1977 Zgłoś
   Jeszcze jeden dobry senior i jest git!!!
   • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś
    Z takim składem play-offy bardzo realne, choć moim faworytem do awansu jest na tę chwilę Kolejarz Opole. Oczywiście mam nadzieję, że się mylę i rozjedziemy Kolejarzy na Golaju! :)
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL