Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

GKSŻ zmieniła regulamin. Kto będzie mógł jeździć w drużynie rezerw Fogo Unii?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Ważne zmiany w Regulaminie DM I i II Ligi. Główna Komisja Sportu Żużlowego doprecyzowała, na jakich zasadach będzie dochodzić do transferów zawodników pomiędzy pierwszym zespołem a drużyną rezerw.

- Wszystkie zmiany, które wprowadziliśmy w regulaminie, mają służyć ratowaniu żużla w Rawiczu - mówi nam Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący GKSŻ. Do korekt doszło w przypadku artykułów 785 i 786. Czego dotyczą te najważniejsze?

Kluczowy z punktu widzenia rozgrywek jest zapis, że druga drużyna ma prawo awansu do ligi wyższej, za wyjątkiem sytuacji, gdy pierwszy zespół uczestniczy w klasie rozgrywkowej, do której awansowała rezerwowa ekipa. Jak już wcześniej informowaliśmy, takie rozwiązanie zostało pozytywnie zaopiniowane przez prezesów klubów drugoligowych.

Wiadomo również dodać, że druga drużyna nie będzie mogła korzystać z instytucji "gościa juniora". Dobre wiadomości mamy dla Brady'ego Kurtza. Zawodnik, bez względu na obywatelstwo, do końca roku kalendarzowego, w którym kończy 23 rok życia, ma prawo startu bez ograniczeń zarówno w pierwszej, jak i w drugiej drużynie klubu. Od tej reguły jest tylko jeden wyjątek.

Zgodnie z regulaminem, zabronione jest zgłaszanie w składach drużyn tego samego zawodnika w przypadku, gdy zawody różnych klas rozgrywkowych odbywają się tego samego dnia. Jeśli zatem pierwszy zespół pojedzie mecz w piątek, a drugi w niedzielę, to Australijczyk będzie mógł uczestniczyć w obu spotkaniach.

ZOBACZ WIDEO: Hit na remis. Brazylia strzelała ślepakami na Wembley - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Bardzo istotne są również zapisy dotyczące młodzieżowców, także Dominika Kubery i Bartosza Smektały. Zgodnie z przepisami, członkowie kadry narodowej juniorów 2017 nie mają prawa startu w drugiej drużynie klubowej z numerami startowymi 6 i 7 oraz 14 i 15. To oznacza, że obaj będą mogli pojechać w drugiej lidze pod numerami 1-5 lub 9-13, o ile spotkania pierwszej i drugiej drużyny nie będą odbywać się tego samego dnia.

Poza tym, wielkich zmian nie ma. Dodać należy, że kluby mające drużyny w dwóch ligach, muszą do dnia 1 marca przedstawić do zatwierdzenia przez SE składy osobowe obu swoich zespołów. Warunkiem zgłoszenia drugiej drużyny jest uzyskanie przez klub licencji na starty w DM I lub II ligi.TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy zmiany w regulaminie są właściwe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

×
    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL