Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mikkel B Andersen (z lewej) w walce z Dominikiem KuberąWP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Mikkel B. Andersen (z lewej) w walce z Dominikiem Kuberą

Oficjalnie: Znamy pełną kadrę KSM-u Krosno

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Mikkel B. Andersen, Ilja Czałow, Tobias Busch, Patrick Hansen i Lewis Kerr dołączyli do kadry II-ligowego KSM-u Krosno. W sumie w zestawieniu zespołu z Podkarpacia na 2018 rok znajduje się dziewięciu seniorów.

Najdłuższy staż w Krośnie ma Tobias Busch. Reprezentant Niemiec, tegoroczny brązowy medalista krajowego czempionatu, ściga się w zespole Wilków od 2012 roku. Przez pierwsze cztery lata był podstawowym zawodnikiem drużyny. W dwóch ostatnich sezonach wystąpił tylko w jednym meczu. Wpływ na to miały problemy z kontuzjami i starty w lidze brytyjskiej. W przyszłym roku Busch nie zamierza się ścigać w Anglii i chce się mocniej skupić na występach w Niemczech, Danii i Polsce.

Ilja Czałow reprezentował KSM już w tym roku. Nie był to jednak udany sezon w wykonaniu Rosjanina. Przychodząc do klubu miał status zawodnika, który ma być liderem. Z tej roli się nie wywiązał. Pojechał na wysokim poziomie kilka spotkań, ale często zdarzały mu się też wpadki. W sumie zakończył rozgrywki ze średnią bieg. 1,678.

Zupełnie nowymi twarzami w KSM-ie są Mikkel B. Andersen, Patrick Hansen i Lewis Kerr. Ten pierwszy debiutuje w lidze polskiej, ale tor w Krośnie zdołał już poznać. We wrześniu 21-latek pokazał się przed krośnieńską publicznością z bardzo dobrej strony w finale Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów, gdzie zdobył 11 punktów. Bardzo udany występ dorzucił też na zakończenie sezonu w Lonigo, gdzie wywalczył 11 "oczek" w finale Mistrzostw Europy Par.

Dwa lata młodszy Patrick Hansen w 2016 roku był rewelacją Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W zeszłym sezonie w lidze polskiej był zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin, gdzie nie potrafił przebić się do składu. Na koniec rozgrywek został wypożyczony do Kolejarza Opole, gdzie pojechał przeciwko Startowi Gniezno i pokazał się z niezłej strony, zdobywając 9 punktów.

ZOBACZ WIDEO To był jego sezon. Nie potrafi zliczyć wszystkich medali

Lewis Kerr z kolei dotąd jeździł tylko w Wielkiej Brytanii. 27-latek chcąc się przebić do składu KSM-u, będzie musiał przyjechać do Krosna i pokazać, że na polskich torach również potrafi się skutecznie ścigać. Żużlowcowi bardzo zależy na występach w Polsce, dlatego zamierza się odpowiednio przygotować sprzętowo, a także związać z klubem bądź klubami w Wielkiej Brytanii, które nie rozgrywają domowych spotkań w weekendy.

Wymieniona piątka obcokrajowców utworzy kadrę KSM-u razem z przedstawionymi wcześniej Stanisławem Burzą, Mariuszem Fierlejem, Marcinem Rempałą i Mariuszem Puszakowskim i młodzieżowcem Konradem Stecem. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze kto poprowadzi zespół w lidze. Ciągle trwają też poszukiwania młodzieżowców, którzy uzupełnią kadrę.

Kadra KSM Krosno:

Imię i nazwiskoKrajRok urodzenia
Mikkel B. AndersenDania1996
Tobias BuschNiemcy1988
Stanisław BurzaPolska1977
Ilja CzałowRosja1995
Mariusz FierlejPolska1980
Patrick HansenDania1998
Lewis KerrWielka Brytania1990
Mariusz PuszakowskiPolska1978
Marcin RempałaPolska1984
Juniorzy:
Konrad StecPolska1999


KSM podpisał także trzy kontrakty grzecznościowe, tzw. "warszawskie". Takimi umowami z klubem związali się Rosjanin Wiaczesław Monachow oraz Węgrzy Roland Benko i Roland Kovacs. Zawodnicy ci nie są przewidziani do jazdy w lidze.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy KSM Krosno z tym składem jest w stanie awansować do play-offów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (32):

Wszystkie komentarze (32)

Komentarze (32)

×
    Wszystkie komentarze (32)
    PRZEJDŹ NA WP.PL