Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Jeleniewski w kasku żółtym WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Daniel Jeleniewski w kasku żółtym

Druga liga musi mieć telewizję. Jak nie teraz, to kiedy?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Sławomir Kryjom nie ma wątpliwości, że rozgrywki drugiej ligi już dawno nie zapowiadały się tak pasjonująco. To świetny produkt dla telewizji. W najniższej klasie rozgrywkowej pojedzie w końcu mistrz świata i dwóch byłych mistrzów Polski.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Rybniku. Oglądaj w Eurosporcie!
- Warto byłoby postarać się o telewizję w drugiej lidze. Nazwiska zawodników na pewno będą magnesem - twierdzi Sławomir Kryjom. Trudno nie przyznać mu racji, bo wartość 2. Ligi Żużlowej zdecydowanie wzrosła. Duża w tym zasługa nowego właściela Stali Rzeszów. Ireneusz Nawrocki sprowadził do swojego klubu czterokrotnego mistrza świata Grega Hancocka i byłego mistrza Polski Tomasza Jędrzejaka.

- Skład Stali jest imponujący, ale inne kluby też wyglądają bardzo solidnie. Ciekawe drużyny powstały również w Ostrowie Wielkopolskim i Opolu, a osobiście nie lekceważyłbym połączonych sił Unii Leszno i Kolejarza Rawicz - przekonuje Kryjom.

Jego zdaniem zainteresowanie drugą ligą w sezonie 2018 będzie rekordowe ze względu na poziom sportowy. - Poza Hancockiem i Jędrzejakiem będzie wielu żużlowców, którzy do tej pory na drugoligowym poziomie się nie ścigali lub robili to rzadko - zauważa.

- Wielką wartością są tacy żużlowcy jak Adam Skórnicki czy Damian Baliński. Ligę niżej zszedł Renat Gafurow. Do tego mamy młodych zawodników, którzy mogą się szybko rozwijać. Jednym z nich jest Mark Karion. Druga liga ociera się już o poziom, który w poprzednich latach mieliśmy w pierwszej lidze. Skok jakościowy w porównaniu do ostatnich sezonów jest znaczący - podsumowuje nasz ekspert.

A to wszystko powoduje, że chętnych na transmitowanie rozgrywek nie powinno zabraknąć. Czy będziemy mieć jeszcze więcej żużla w telewizji?

ZOBACZ WIDEO Organizacja meczu w PGE Ekstralidze

Czy zgadzasz się ze Sławomirem Kryjomem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (29):

Wszystkie komentarze (29)

Komentarze (29)

×
    Wszystkie komentarze (29)
    PRZEJDŹ NA WP.PL