Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian Miedziński i Ryan Sullivan przybijają piątkęWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Adrian Miedziński i Ryan Sullivan przybijają piątkę

Sullivan pogratulował Miedzińskiemu wyboru. "To dla mnie budujące"

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Przyszły rok wniesie spore zmiany w karierze Adriana Miedzińskiego. Podjął on trudną decyzję o opuszczeniu macierzystego klubu i przeniesieniu się do częstochowskiego Włókniarza. Wybór ten miał pochwalić Ryan Sullivan.

Australijczyk to była gwiazda klubów z Częstochowy i Torunia. Właściwie, poza jednorocznym pobycie w Polonii Bydgoszcz, całą swoją karierę w lidze polskiej spędził w tych dwóch ośrodkach. Adrian Miedziński po podpisaniu kontraktu z Włókniarzem, w rozmowie z częstochowską Telewizją Orion zdradził, że jego decyzję skomentował właśnie Ryan Sullivan. - Dostałem od niego wiadomość tekstową. Cieszył się z mojego wyboru i polecał mi Włókniarz. Przekazał, że w Częstochowie czuł się świetnie i swoje jedne z najlepszych lat kariery miał właśnie w tym klubie. To też jest dla mnie budujące - opowiedział wychowanek toruńskiego Apatora.

W tym samym wywiadzie zaznaczył, że nigdzie nie powiedział, iż do częstochowskiego klubu przenosi się tylko na jeden sezon. Podczas pożegnania z toruńskim zespołem sugerował to menedżer Get Well, Jacek Frątczak. - Z moich ust takie słowa nie padły - stanowczo oznajmił. - Szczerze? Nie koncentruję się na tym, co będzie po sezonie. Teraz przed nami zima, podczas której moim celem jest przygotować się jak najlepiej do sezonu. Serce na torze będę zostawiać dla klubu z Częstochowy. A to, co będzie po sezonie to melodia przyszłości. W tej chwili naprawdę o tym nie myślę. Kto powiedział, że nie będę się czuł we Włókniarzu lepiej? Nigdy w Polsce klubu nie zmieniałem, więc trudno mi dywagować. Powtórzę jeszcze raz: nie przechodziły mi przez głowę myśli o tym, co będzie za rok - wyjaśnił.

Wybór Miedzińskiego można uznać za odważny zważywszy na to, że część kibiców Włókniarza nie pała do niego sympatią. Zawodnik jest jednak przekonany, że swoją postawą na torze szybko zjedna sobie fanów. Podał kilka powodów, dla których postanowił przenieść się akurat do Częstochowy. - Przede wszystkim chciałem jeździć w drużynie dobrej. W zespole, który będzie bił się o najwyższe cele - powiedział. - Będziemy chcieli wejść do play-offów. Nikt z nas nie chce szybko kończyć sezonu. Dlatego zawodnicy i siła drużyny to były jedne z aspektów przy wyborze klubu. Chcę też fajnie wkomponować się w częstochowskie środowisko, pomóc młodzieżowcom, by jechali jak najlepiej. Wiadomo, że dużo też zależy od nich. Mam nadzieję, że stworzymy kolektyw i będzie w porządku. Moje pierwsze wrażenia dotyczące Włókniarza są bardzo pozytywne - dodał na zakończenie rozmowy z TV Orion.

ZOBACZ WIDEO Prezes PGE Ekstraligi chwali Włókniarza Częstochowa

Czy Twoim zdaniem Miedziński postąpił słusznie wybierając Włókniarz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • Włókniarz 1946 Zgłoś
  Saletra to żywa legenda Włókniarza i Apatora i wie co mówi...Licytacja gdzie lepiej w Czewie czy Toruniu kompletnie nie ma sensu...Tu i tu jest szanowany i tak będzie zawsze...Czy
  Czytaj całość
  Miedziak jako drugi pójdzie w Jego ślady...Wszystko pokaże tor i jego wkład w sukcesy Lwów...Sentymenty w zawodowym sporcie można włożyć między bajki...Pzdr z miasta Świętej Wieży.
  • Twój Pan Zgłoś
   Ach ci kibice żużla...Czy Miedziński postąpił słusznie wybierając Włókniarz? Tak80%Czy Miedziski postąpił słusznie odchodząc z Torunia? Tak20%
   • Thomas044 Zgłoś
    No i macie swojego Adriana drodzy toruńscy kibice , już Adrianek zapomniał o Apatorze . Nikt go stąd nie wyrzucał , a już kibice z młyna opowiadali o bojkocie drużyny . Puknijcie się w
    Czytaj całość
    głowę i zmądrzyjcie , nie ma już przywiązania do barw klubowych , mówi miło o klubie gdzie podpisał lukratywny kontrakt , a nie gdzie jeździł tyle lat . Tak samo odnośnie nazwy klubu , zrozumcie z tym Apatorem , nie będzie kasy z Apatora to zegnamy . Jedyne co było i będzie , to Anioły .
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL