Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Podprowadzające podczas turnieju Chrobrego / Podprowadzające podczas turnieju Chrobrego

Znów powalczą o królewskie insygnia. Znamy wstępną datę turnieju w Gnieźnie

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W przyszłym roku odbędzie się dziesiąta edycja "Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski". Poznaliśmy już wstępną datę jubileuszowej odsłony rywalizacji o królewskie insygnia.

W minionym sezonie historyczny turniej odbył się dzięki porozumieniu, jakie zostało wypracowane na linii GTM Start - TŻ Start, a jego pełna nazwa brzmiała "Hil-Gaz Back In Town II. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego - Pierwszego Króla Polski". Okazuje się, że w przyszłym roku czeka nas kolejna odsłona tego przedsięwzięcia. - Będzie to już dziesiąta edycja tej imprezy. Wstępnie chcemy, by te zawody odbyły się we wrześniu. Czekamy jednak na terminarz rozgrywek, który ułatwi nam dogranie konkretnego terminu - powiedział Rafael Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu Gniezno 

Co ciekawe, przedstawiciele klubu z pierwszej stolicy Polski poczynili już pierwsze rozmowy w kontekście jubileuszowej edycji historycznego turnieju. Wiele wskazuje na to, że przebieg przyszłorocznych zmagań będzie można zobaczyć w telewizji. - Mogę powiedzieć, że mamy już wstępne porozumienie, iż ten turniej będzie retransmitowany w formie magazynu na antenie nSport+ - dodał opiekun czerwono-czarnych.

Jak już wcześniej informowaliśmy, przed sezonem Start Gniezno chce rozegrać mecz towarzyski "Mistrzowskie Derby Wielkopolski". Poza tym należy się spodziewać sporej dawki sparingów z innymi rywalami. - Jeżeli chodzi o innego rodzaju zawody, to przewidujemy mecz pokazowy z Unią Leszno, o czym już wcześniej wspominałem. Ponadto będą sparingi. Zobaczymy, co dołoży nam Główna Komisja Sportu Żużlowego - przyznał Wojciechowski.

W tym roku na torze w Grodzie Lecha odbyła się finałowa runda cyklu Speedway Best Pairs. Czy klub planuje organizacje kolejnych imprez rangi międzynarodowej? - Myślę, że na razie musimy uzyskać stabilność finansową w tej pierwszej lidze. Koszty organizacyjne może zbytnio nie wzrastają, ale większe są wydatki związane z utrzymaniem zawodników - podsumował Rafael Wojciechowski.

ZOBACZ WIDEO Potknięcie AS Monaco w meczu z beniaminkiem, Glik z żółtą kartką [ZDJĘCIA ELEVEN]

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podoba Ci się pomysł organizacji "Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL