Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Cieślak na finale DPŚ 2017 WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Marek Cieślak na finale DPŚ 2017.

Trener Marek Cieślak we Włókniarzu. Wrócił po 20 latach. Podpisał 2-letni kontrakt

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Marek Cieślak miał uzgodniony kontrakt z Falubazem, ale w środę rano poinformował klub, że nie podpisze umowy. Trener wyjaśnił, że opiekuje się chorą matką i woli pracować bliżej domu. Dlatego zdecydował się przyjąć ofertę Włókniarza.

21 lat temu trener Marek Cieślak zdobył z Włókniarzem złoty medal DMP. Teraz wraca (podpisał 2-letni kontrakt), żeby powalczyć z zespołem o awans do play-off. W Zielonej Górze czują żal (jeszcze w ubiegłym tygodniu Cieślak miał zapewniać działaczy Ekantor.pl Falubazu, że zostanie na kolejny sezon), ale w Częstochowie strzelają korki od szampana.

Cieślak ma swoje wady i nie jest trenerem bez skazy (wystarczy wspomnieć alkoholową aferę w Ostrowie w 2015 roku, gdzie po meczu policja zbadała szkoleniowca alkomatem, które wykazało 1 promil alkoholu), ale z drugiej strony jest najbardziej utytułowanym polskim szkoleniowcem. Z reprezentacją Polski seryjnie zdobywa złote medale. W PGE Ekstralidze też nie ma sobie równych.

Złośliwi mówią, że ma worek medali, bo w trakcie kariery wybierał takie kluby, gdzie był mocny skład. Zarzuca się mu również i to, że nigdy nie wychował żadnego zawodnika. Trener Cieślak jest jednak dobrym selekcjonerem. Uchodzi też za specjalistę od przygotowania torów. Potrafi też zadbać o atmosferę w szatni. Warto podkreślić, że żużlowcy Włókniarza od kilku dni dzwonili do prezesa Michała Świącika i prosili, żeby stanął na głowie, by załatwić Cieślaka.


ZOBACZ WIDEO Prezes PGE Ekstraligi chwali Włókniarza Częstochowa

Czy Włókniarz dobrze zrobił angażując trenera Cieślaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (95):

Wszystkie komentarze (95)

Komentarze (95)

×
    Wszystkie komentarze (95)
    PRZEJDŹ NA WP.PL