Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek CieślakWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Marek Cieślak

Jan Krzystyniak: Odejście Cieślaka to żadna strata

Michał Wachowski
Michał Wachowski
- Na miejscu Falubazu w ogóle nie załamywałbym rąk z powodu odejścia Marka Cieślaka - mówi nam były zawodnik z Zielonej Góry, Jan Krzystyniak. Jak zauważa, doświadczony trener nie zrobił w ostatnich latach dobrego wyniku.

Marek Cieślak poinformował o swojej decyzji w środę, czym wprawił w osłupienie zarząd Ekantor.pl Falubazu. Szefostwu klubu z Zielonej Góry wydawało się bowiem, że zatrzymanie doświadczonego trenera jest przesądzone. Tymczasem przeniesie się on do Częstochowy. Nasz ekspert, Jan Krzystyniak uważa w każdym razie, że klub niepotrzebnie panikuje.

- Będąc na miejscu działaczy z Zielonej Góry, w ogóle bym nie rozpaczał. Marek Cieślak nie jest osobą nie do zastąpienia - uważa Krzystyniak. - Inna sprawa, że naprawdę nie ma po kim płakać, bo w Falubazie ten trener nie robił wyników. To nieporozumienie, że mając taki skład, ani w tym roku, ani w poprzednim nie wjechał z drużyną do finału Ekstraligi. W minionym sezonie nie miał nawet medalu, co jest dla mnie wręcz katastrofą. Uważam, że wielu trenerów straciłoby za takie wyniki głowę - stwierdza.

Zdaniem naszego rozmówcy, Marek Cieślak to w tym momencie przede wszystkim utytułowane nazwisko. - Powiedzmy sobie szczerze, że praca w Falubazie, jeśli chodzi o wynik sportowy, mu nie wyszła. Myślę, że jest wielu trenerów, którzy zrobiliby z Dudkiem, Protasiewiczem i Doylem lepszy wynik. Mówienie więc teraz, że Falubaz nie podniesie się po decyzji Cieślaka, jest dla mnie niezrozumiałe - dodaje.

Jan Krzystyniak uważa, że zielonogórzanie nie powinni szukać nowego trenera po Polsce, tylko postawić na ludzi z własnego otoczenia. - Falubaz ma wokół siebie fachowców i nie ma moim zdaniem sensu sprowadzać kogoś z zewnątrz. Niech namówią na współpracę Czesława Czernickiego albo dadzą w końcu prawdziwą szansę Andrzejowi Huszczy. To był wybitny zawodnik, który od 40 lat siedzi w tej dyscyplinie sportu. Uważam, że jako szkoleniowiec, wniósłby do zespołu wiele dobrego. Dziwię się, że taki fachowiec jest trzymany na uboczu. Może teraz się to zmieni? - zastanawia się Krzystyniak.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Gollob prezesem Polonii? "To musi być poważna propozycja, bo na niepoważne rzeczy nie mamy czasu"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podzielasz zdanie Jana Krzystyniaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (66):

 • stasio1948 Zgłoś
  To wymierna korzyść, nie będzie ich dalej mamił swoimi pseudozdolnościami!!!Niech się martwi PZM i GKSZ!
  • FAN_FALUBAZ Zgłoś
   Czernicki po tym jak trenował Gorzów ( i słynne mierzenie grubosci nawierzchni metalowym pretem) nie jest w ZG mile widziany. Andrzej Huszcza vel dziadek to był wybitny zawodnik ale do
   Czytaj całość
   trenerki się nie nadaje, nie potrafił zrobić nic z młodzieży na seniorce nie będzie lepiej. Myślę że "skóra" to najlepszy wybór, miał mistrza z UL, to nie jest człowiek z przypadku
   • Gerhard von Thorn Zgłoś
    Marek C powinien zostac odsuniety od Reprezentacji Polski.Jezeli jest klub ktory go potrzebuje to ich sprawa.Ale predzej czy pozniej i tak wyladuje na lawce.W Sadzie.
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

    ×
     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL