Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość żużlowców Wybrzeża Po występie magika stan osobowy ma być zachowany WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: radość żużlowców Wybrzeża. Po występie magika stan osobowy ma być zachowany

Wybrzeże szuka kandydatów na żużlowców. Są pierwsze sukcesy naboru

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jak już informowaliśmy, Wybrzeże już na przełomie listopada i grudnia rozpoczyna nabór do szkółki żużlowej. Pierwsze spotkanie pokazało, że w Gdańsku nie brakuje chłopców zdeterminowanych do bycia żużlowcem.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship
Aby znaleźć się w Młodzieżowej Szkole Żużla, kandydaci na zawodników będą musieli pokazać swoje zaangażowanie poprzez frekwencję na zimowych treningach i podejście do ćwiczeń. W zespole będzie dziesięciu adeptów miniżużla, jest też miejsce na kolejnych, również tych, którzy rozpoczną od jazdy na dużym torze.

Plan jest ambitny i od początku sezonu ryk motocykli nie będzie w Gdańsku rzadkością. - Do połowy marca chcemy wyselekcjonować grupę około 20 chłopaków, którzy przystąpią do treningów na torze. Do tego czasu muszą wykazać się dużym zaangażowaniem w zajęciach na sali i macie - powiedział Jarosław Hulko, trener przygotowania fizycznego Wybrzeża.

W sobotę na pierwszy trening zgłosiło się sześciu kandydatów, którzy teraz będą musieli przejść odpowiednie badania. - Jesteśmy z trenerem Kędziorą bardzo zadowoleni z pierwszego dnia naboru. Do klubu zgłosiło się sześciu chłopaków wraz z rodzicami, z których większość miała już styczność z motocyklem - dodał Hulko.

Po spotkaniu organizacyjnym, rodzice kandydatów otrzymali komplet dokumentów i wytyczne co do badań lekarskich. Kolejne trzy nabory zorganizowane zostaną 2, 9 i 16 grudnia. Treningi mają odbywać się trzy razy w tygodniu, a w ramach przygotowań są także zaplanowane cykliczne zajęcia z dietetykiem, fizjoterapeutą i praktyczne zajęcia warsztatowe prowadzone przez mechaników.

ZOBACZ WIDEO Popis Griezmanna i Gameiro - zobacz skrót meczu Levante UD - Atletico Madryt [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy inne kluby powinny wziąć przykład z Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL