Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zajęciu: Zdzisław TymczyszynWP SportoweFakty / Bartosz Przybylak / Na zajęciu: Zdzisław Tymczyszyn

Falubaz nie chciał naciskać na Cieślaka. Czy to był błąd?

Dawid Borek
Dawid Borek
Marek Cieślak, komentując rozstanie z Falubazem, dał do zrozumienia, że działacze w pewnym sensie mogą być sami sobie winni, że wcześniej nie podsunęli mu umowy. Z takimi słowami nie zgadza się Zdzisław Tymczyszyn.

Jeszcze kilkanaście dni temu nic nie wskazywało na to, że Marek Cieślak rozstanie się z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra. W minioną środę dotychczasowy trener zespołu z Winnego Grodu ogłosił jednak, że odchodzi z zielonogórskiego klubu i jeszcze tego samego dnia znalazł pracodawcę, wiążąc się z Włókniarzem Vitroszlif CrossFit Częstochowa.

- Jest wiele różnych komentarzy, raczej niepochlebnych, natomiast jest pytanie, co my jako zarząd mogliśmy w tej sytuacji zrobić. Miałem trochę czasu i poczytałem wpisy na różnych forach - jedni mówią, że trzeba było wcześniej podsunąć kontrakt do podpisania, a drudzy, że trzeba być bardziej szczodrym. Ja powiem tak: wydaje mi się, że jesteśmy w gronie dorosłych ludzi, a ja nie jestem zwolennikiem uwiązywania kogoś i zmuszania do czegoś - przyznaje w rozmowie z Radiem Zielona Góra Zdzisław Tymczyszyn.

Były już szkoleniowiec Ekantor.pl Falubazu po ogłoszeniu swojej decyzji dał do zrozumienia, że zielonogórscy działacze mogą być sami sobie winni. - Gdybym dostał umowę czy aneks, gdy mówiłem że nie chcę odchodzić, to sprawa byłaby jasna - mówił Cieślak. Z takimi słowami nie zgadza się prezes klubu z Zielonej Góry. - Nie uważam, że w całej sytuacji popełniliśmy jakiś błąd. Warunki były dogadane, sprawy były jasne. Ewentualnie pozostawały małe szczegóły, ale w tych rozważaniach można je pominąć - komentuje.

Tymczyszyn rozumie motywy przemawiające za decyzją Cieślaka. Niesmak budzi jednak forma rozstania z Ekantor.pl Falubazem. Klub o wyborze trenera dowiedział się z mediów. - Trener obiecał, że zostaje, a zmienił zdanie. Zmusiła go do tego sytuacja osobista, ale styl załatwienia sprawy pozostawia trochę do życzenia. Każdy jest kowalem swojego losu i pracuje na swój wizerunek. Oczekiwalibyśmy innego sposobu rozwiązania kwestii - dodaje Tymczyszyn.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Gollob: Wszystko, co przeżyłem w sporcie, przy tym urazie jest małą rzeczą

Czy Falubaz jest sam sobie winny, że wcześniej nie podpisał umowy z Cieślakiem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL