Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert DadosPAP / Remigiusz Sikora / Na zdjęciu: Robert Dados

W Grudziądzu może powstać ulica Roberta Dadosa

Dawid Borek
Dawid Borek
Grudziądzki radny Tomasz Smolarek złożył interpelację, by jedna z ulic Grudziądza nosiła imię Roberta Dadosa. Wniosek ma zostać rozpatrzony jeszcze w grudniu.

W 2018 roku mija dokładnie 20 lat od momentu, gdy Robert Dados zdobył swój największy indywidualny sukces - tytuł mistrza świata juniorów. To właśnie jeden z argumentów, który przemawia za tym, by ulica Olimpijska w przyszłości nosiła imię legendy GKM-u Grudziądz.

Tomasz Smolarek, który złożył interpelację w tej sprawie, przekonuje że ulica Olimpijska, która leży tuż koło domowego stadionu grudziądzkiej drużyny, nie wpisuje się w kontekst tego miejsca.

- Dados do dzisiaj jest pamiętany w Grudziądzu. To była barwna postać, która swoje największe sukcesy osiągała właśnie w barwach GKM-u. Ulica Olimpijska, która ma nazywać się ulicą Roberta Dadosa, jest niezamieszkała, nie ma tam żadnych budynków, więc zmiana nie będzie wiązała się z żadnymi kosztami - tłumaczy radny Platformy Obywatelskiej w rozmowie z Radiem Pik.

Choć Robert Dados był wychowankiem klubu z Lublina, to właśnie w Grudziądzu wypłynął na szerokie wody. Tam też w 2000 roku przeżył ciężki wypadek motocyklowy. To właśnie z tym zdarzeniem lekarze łączyli prześladujące później zawodnika stany depresyjne. Doprowadziły one do samobójczej śmierci sportowca, który był idolem kibiców GKM-u Grudziądz i wielką nadzieją polskiego żużla. Zmarł 30 marca 2004 roku.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Gollob prezesem Polonii? "To musi być poważna propozycja, bo na niepoważne rzeczy nie mamy czasu"Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy zmiana nazwy ulicy Olimpijskiej na Roberta Dadosa to słuszny pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • k 53 GKM Zgłoś
  A Narodowy Cieslak,wystawil Laurke,,pozytyw,,,Robertowi Kosciesze,,,,,,super opinia........Nie ma na glownej stronie,,,,,Dzisiaj,,20.00,,Podstrona ,,,,Lobodzinski ,Kostrzyn,,,,
  • mark83 Zgłoś
   Uuu. Chyba wybory nadchodzą wielkimi krokami. Czas przypomnieć o sobie. Pytanie tylko kto ogarnie ten cały grudziądzki bajzel delikatnie rzecz ujmując.
   • Marcin Załoga Zgłoś
    Zawodnik to człowiek. Jaki widzicie wzór do naśladowania w postawie R. Dadosa? Potrafił jeździć na żużlu. Chwała mu za to. I to wszystko. Szanuje go za to, co osiągnął. Jednakże
    Czytaj całość
    jaki to wzór dla dzieci i młodzieży patrząc na jego koniec życia? Żaden. Z idoli pobiera się wzorce. Patrząc na całe życie idola - bohatera. Dzieci obserwują. A jak im wytłumaczyć, ze Dados popełnił samobójstwo? A może to jest dobre? No,jak już idol to robi. To ja nie mogę? Stracimy dziecko i wtedy pójdziemy po rozum do głowy? Za chwile na zło będziemy mówili dobro??????????? A dobro jest złe? To musi być ktoś, kto całym swoim życiem dawał innym dobry przykład. Temat rzeka z tym nazywaniem ulicy imieniem Dadosa. Dobro to dobro,a zło to zło.
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL