Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fogo Unia Leszno - Ekantorpl Falubaz WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz

Nikt nie wyda tyle co Falubaz? Zawrotna kwota reakcją na problemy i krytykę

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Falubaz Zielona Góra zapowiada, że w sezonie 2018 na szkolenie młodzieży wyda około milion złotych. - To imponująca kwota. Znacznie przewyższa wydatki na ten cel w innych ekstraligowych klubach - komentuje Michał Kugler.

- W normalnie zorganizowanym ekstraligowym klubie na młodzież wydaje się średnio 300 - 400 tysięcy złotych w skali sezonu - przekonuje były wiceprezes Stali Gorzów. - Działania i zapowiedzi zielonogórzan pochwalam, ale z drugiej strony uważam za zrozumiałe. Mieli ostatnio naprawdę duży problem z juniorami. To było aż nadto widoczne. Ich ostatnim wielkim młodzieżowcem jest przecież Patryk Dudek - argumentuje Michał Kugler.

Falubaz Zielona Góra robi ostatnio wszystko, żeby pokazać kibicom, że w temacie szkolenia wiele się dzieje. - Muszą to robić, bo brak dobrych juniorów zabrał im w minionym sezonie medal DMP. Po rundzie zasadniczej byli liderem, później zabrakło wsparcia młodzieży i wszystko legło w gruzach. Reakcja musiała nastąpić i uważam, że Falubaz postępuje ostatnio we właściwy sposób. Wybrali słuszny kierunek, choć pewnie nie trzeba wydawać na ten cel aż miliona złotych - przekonuje Kugler.

Zdaniem byłego wiceprezesa Stali Gorzów, zielonogórzanie musieli podjąć zdecydowane działania również ze względów wizerunkowych. - Spadła na nich fala krytyki. W mediach sporo o juniorach i szkoleniu się ostatnio mówiło. Uważam, że może i się od tego odcinali, ale w jakiś sposób zostali zmuszeni do refleksji. Zielona Góra to ważne miejsce na żużlowej mapie Polski. Oddziaływanie społeczne Falubazu jest olbrzymie, więc o takie tematy jak młodzież trzeba dbać - podsumowuje Kugler.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob: Nikt nie będzie musiał mi robić zdjęć z ukryciaCzy podobają Ci się ostatnie działania Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • Piotr1027 Zgłoś
  Jest to bardzo pozytywne. Fajnie że zaczyna sie stawać znów na swoich. Przypomnijmy sobie co sie działo kilka lat temu gdy na pozycjach juniorskich startowali obcokrajowcy. Miło by było
  Czytaj całość
  gdyby wróciły te czasy gdzie co najmniej 50% drużyny stanowili zżyci z klubem wychowankowie...
  • kimi21 Zgłoś
   Na co właściwie ten milion złotych ma pójść? Na złote motory?Można sobie wydawać ile się chce, ale tu i tak wszystko zależy czy trafi się zdolny młodziak, później jedynie
   Czytaj całość
   wystarczy go dobrze prowadzić i nie olewać. Miliony tu wiele nie zdziałają.
   • Saddam Zgłoś
    Pieniądze wszystkiego nie załatwią. Gdyby załatwiały to mistrzem świata w piłce byłaby Arabia Saudyjska.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL