Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Żużlowcy GTM Startu w gotowości bojowej WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Żużlowcy GTM Startu w gotowości bojowej

Rusza nabór do szkółki Startu Gniezno. Przygotowania rozpoczną się już zimą

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Przedstawiciele Car Gwarant Startu Gniezno od początku istnienia klubu podkreślają, jak ważne jest dla nich szkolenie młodzieży. Właśnie ogłoszony został kolejny nabór do szkółki działającej w pierwszej stolicy Polski.

Do tej pory licencję pod szyldem Startu zdali Kevin Fajfer i Weronika Burlaga (klasa 500 cm3) oraz Szymon Szwacher (250 cm3). Aktualnie w gnieźnieńskiej szkółce jest czterech "czynnych" adeptów. Klub jest otwarty na nowe twarze. Aby dołączyć do szkółki, należy mieścić się w przedziale wiekowym 12-17 lat. Ponadto kandydaci powinni prezentować dobry poziom edukacji szkolnej, cieszyć się nienagannym stanem zdrowia oraz interesować się sportem żużlowym. Umiejętność prowadzenia normalnego motocykla będzie dużym atutem, ale nie jest to warunek konieczny.

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą elektroniczną na adres e-mail biura GTM Start: biuro@startgniezno.com. W treści maila należy zamieścić krótką charakterystykę kandydata, na którą złoży się: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, zainteresowania, dane o dotychczasowym ewentualnym kontakcie z motocyklem, a także kontakt telefoniczny. 

Car Gwarant Start Gniezno planuje rozpocząć zajęcia z młodzieżą już w okresie zimowym. Po przygotowaniach kondycyjnych, na wiosnę, nastąpią pierwsze treningi na torze, podczas których adepci będą mogli bezpłatnie skorzystać z klubowego sprzętu.

Przypomnijmy, że czerwono-czarni pokładają w szkoleniu młodzieży duże nadzieje. - Cały czas się rozwijamy i mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli kolejnych dwóch wychowanków, którzy pozytywnym wynikiem zakończą egzamin na licencję "Ż" w kategorii 500 cm3. W takich zawodników też trzeba inwestować. Chcemy, żeby za dwa lub trzy lata te nasze starania, które wykonujemy, przynosiły dalsze efekty. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie będą święcić sukcesy - mówił nam niedawno Rafael Wojciechowski, menadżer drużyny z Grodu Lecha.

ZOBACZ WIDEO Lekarz sugerował Gollobowi zakończenie kariery. "To był pierwszy dzwonek, powinienem był zareagować"

Jak oceniasz poziom szkolenia młodzieży w polskim żużlu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL