Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Szymko podczas zawodów ligowych / Piotr Szymko podczas zawodów ligowych

Oficjalnie: Start Gniezno z nowym trenerem!

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W piątek działacze Car Gwarant Startu Gniezno zaprezentowali nowego trenera. Potwierdziły się nasze doniesienia, które mówiły o tym, że ta posada trafi w ręce Piotra Szymki.

Przedstawiciele gnieźnieńskiego klubu porozumieli się z nim znacznie wcześniej, ale do oficjalnego przedstawienia nowego trenera doszło dopiero w piątek. Piotr Szymko to były żużlowiec. Trzeba jednak przyznać, że wielkiej kariery w tym sporcie nie zrobił. Pierwszym pracodawcą Szymki był zespół z Gdańska (1980 rok), później, w sezonie 1982 bronił barw drużyny z Grudziądza. Nad morze wrócił w latach 1983-84 i na tym jego kariera zawodnicza została zakończona.

Szymko był też trenerem Wybrzeża Gdańsk i Polonii Piła. W ostatnich latach współpracował z zawodnikami startującymi na miniżużlu. Ci, którzy regularnie śledzą wiadomości ze świata żużla, doskonale wiedzą, że licencję żużlową zdobyli też synowie Piotra Szymki. Marcel jeszcze w zeszłym sezonie startował w barwach Stali Rzeszów, natomiast Cyprian ostatnie występy zaliczył w 2015 roku.

Do obowiązków trenera czerwono-czarnych należeć będzie między innymi opieka nad młodzieżą, przygotowywanie treningów oraz zajmowanie się torem. - Zależało mi, żeby trener był odpowiedzialny za przygotowanie toru, a co za tym idzie - miał na ten temat pojęcie i duże doświadczenie. Dla mnie to bardzo ważny element, bo nie będę potrzebował już trzech czy czterech dodatkowych osób - mówił nam niedawno Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy Car Gwarant Startu Gniezno.

Co ważne, nowy szkoleniowiec będzie jeździł z juniorami na zawody młodzieżowe. Ten szczegół warto podkreślić, tym bardziej, że w minionym sezonie przy najmłodszych zawodnikach Startu Gniezno nie zawsze obecny był Krzysztof Jabłoński.

ZOBACZ WIDEO Gollob planował start w Rajdzie Dakar. "Miałem pomysł na następne 10 lat funkcjonowania w sporcie"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Piotr Szymko sprawdzi się w roli trenera Car Gwarant Startu Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (32):

Wszystkie komentarze (32)

Komentarze (32)

×
    Wszystkie komentarze (32)
    PRZEJDŹ NA WP.PL