Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Alex Zgardziński ucieka Bartoszowi SmektaleWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Alex Zgardziński ucieka Bartoszowi Smektale.

Licencja warunkowa nie zaskoczyła Falubazu. Innej decyzji być nie mogło

Dawid Borek
Dawid Borek
W piątek Zespół ds. Licencji ogłosił efekt swojej pracy. Jednym z 16 klubów, który otrzymał licencję warunkową, jest Ekantor.pl Falubaz. Zielonogórzanie byli gotowi na taki scenariusz.

Informacja o licencji warunkowej w Ekantor.pl Falubazie Zielona Góra nikogo nie zdziwiła. Już w drugiej połowie listopada Kamil Kawicki przewidywał taką możliwość. - Mogą się pojawić, nie tylko w Zielonej Górze, licencje warunkowe dotyczące infrastruktury, bo wchodzą nowe regularne dotyczące stadionów. Pierwsza część tych nowości była widoczna już w minionym sezonie i wszystkie kluby miały licencję warunkową. Chodzi o bandy pochłaniające energię kinetyczną na prostych. W przyszłym sezonie będzie trzeba je wydłużyć, w zależności od stadionu, od 10 do 15 metrów. Są jeszcze drobne rzeczy infrastrukturalne do poprawy na naszym obiekcie. Po to mamy jednak kilka miesięcy, by wspólnie z właścicielem stadionu podołać zadaniu - mówił członek zarządu zielonogórskiego klubu w rozmowie z Radiem Zachód.

Zgodnie z założeniami, Zespół ds. Licencji przyznał Ekantor.pl Falubazowi licencję warunkową. Klub z Winnego Grodu wydał w tej sprawie krótki komunikat. - Warunek otrzymania licencji zwykłej dotyczy kwestii infrastruktury zielonogórskiego stadionu. ZKŻ SSA zobowiązany jest dostarczyć do końca lutego 2018 dokument w którym będę zawarte wskazane przez miasto terminy prac infrastrukturalnych na stadionie, w szczególności te dotyczące drugiego łuku, sektora gości oraz parku maszyn - wyjaśnili przedstawiciele zielonogórskiego klubu.

Najważniejsze, że powodem braku licencji zwykłej nie są kwestie finansowe. Działacze Ekantor.pl Falubazu już jakiś czas temu rozliczyli się z wszystkimi podmiotami i ze spokojem pracują nad budżetem na przyszły. Ten będzie na zbliżonym poziomie, jak w tym roku.

Jedynym zespołem z PGE Ekstraligi, który otrzymał licencję zwykłą, jest Betard Sparta Wrocław. Pozostałym drużynom najwyższej klasy rozgrywkowej przyznano licencje warunkowe.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Gollob: Wszystko, co przeżyłem w sporcie, przy tym urazie jest małą rzeczą



Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Falubaz w przyszłym sezonie uniknie strefy spadkowej i uplasuje się co najmniej na 6. miejscu w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL