Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Adam Skórnicki w koszulce Falubazu

Był lepszy od Skórnickiego. Teraz został jego podopiecznym

Dawid Borek
Dawid Borek
Mads Hansen to jeden z nowych żużlowców Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Choć dla polskich kibiców to póki co anonimowy zawodnik, to Adam Skórnicki na własnej skórze przekonał się już o potencjale Duńczyka.

Utalentowany 17-latek trafił do Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra z polecenia Patryka Dudka, który obserwował Madsa Hansena podczas dwóch imprez w Niemczech. Duńczyk ze świetnej strony pokazał się między innymi w turnieju Race of the Night w Wittstock. Oprócz Dudka, jednym z jego rywali był wówczas Adam Skórnicki. W generalnej klasyfikacji Hansen co prawda przegrał z wicemistrzem świata, jednak był lepszy od nowego menedżera Ekantor.pl Falubazu.

Teraz Duńczyk będzie podopiecznym Skórnickiego. - To zawodnik, który ściga się już od kilku lat. Przeszedł przez różne klasy rozgrywkowe w Danii, więc objeżdżenia na motocyklu na pewno mu nie brakuje. Trzeba jednak spróbuje zmierzyć się z polskimi realiami - przyznał w rozmowie z Falubaz.com Adam Skórnicki.

Zielonogórzanie sprawdzą Duńczyka w wiosennych sparingach oraz Memoriale Rycerzy Speedwaya. Jeśli Hansen solidnie zaprezentuje się w przedsezonowych sprawdzianach, w Ekantor.pl Falubazie będzie mógł jeździć pod numerami 8. lub 16., a może nawet na pozycji seniorskiej.

- Myślę, że pierwszy sezon może być dla niego bardzo dobry, bo nieświadomość naszej ligi może być dla młodego zawodnika pomocna. Będziemy się starali to wykorzystać - dodał menedżer zielonogórskiej drużyny.

ZOBACZ WIDEO: Tomasz Gollob: Wszystko, co przeżyłem w sporcie, przy tym urazie jest małą rzecząKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy transfer Hansena okaże się strzałem w "10" w wykonaniu Falubazu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL