Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wiktor Lampart WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Wiktor Lampart

Menedżer Wiktora Lamparta zdziwiony żądaniami Stali

Dawid Borek
Dawid Borek
Menedżer Wiktora Lamparta zastanawia się, dlaczego Stal Rzeszów chce od Speed Car Motoru jakiekolwiek pieniądze za wyszkolenie zawodnika. - Trudno mi powiedzieć, skąd wzięły się obecne żądania Stali - mówi Rafał Trojanowski.

Macierzysty klub Wiktora Lamparta - Stal Rzeszów, w ramach ekwiwalentu za wyszkolenie zawodnika chce od jego nowego zespołu - Speed Car Motoru Lublin, zaledwie 25 tysięcy złotych. Kwota jest śmieszna, ale czy w ogóle należy się rzeszowskiemu klubowi?

- Wiktor miał swój sprzęt, inwestował własne pieniądze i trudno mi powiedzieć, skąd wzięły się obecne żądania Stali. Rozumiem jej argumenty, że trenował na torze sekcji ale z drugiej strony bronił przecież barw tego klubu, reklamował go. Trudno zatem mówić, że powinien zapłacić za treningi - mówi Rafał Trojanowski w rozmowie z Supernowosci24.pl.

W myśl przepisów klub z Rzeszowa miałby prawo zażądać za Wiktora Lamparta 240 tysięcy złotych. Tymczasem przedstawiciele zajmującej się szkoleniem juniorów ŻKS Stali chcą jedynie zwrotu kosztów za wynajęcie trenera od przygotowań, karetki i toru.

- Skoro tak się dogadali, były takie umowy, to trzeba ich się teraz trzymać. No chyba, że jest jeszcze coś, o czym nie wiem, bo podpisywanie tej umowy miało miejsce jeszcze nie za moich czasów i mnie przy tym nie było. Według zapewnień Wiktora, czy też Dawida, jest umowa i w niej jest wszystko jasno zawarte. Na pewno trzeba będzie to jakoś rozwiązać i to najlepiej bez większego hałasu - komentuje menedżer Wiktora Lamparta.

Całą sprawą może zająć się Główna Komisja Sportu Żużlowego, bowiem Speed Car Motor na razie nie chce płacić ekwiwalentu za wyszkolenie. Lubelscy działacze uważają, że w umowie utalentowanego zawodnika jest zapis, że był do wzięcia bez dodatkowych kosztów.

ZOBACZ WIDEO: Gollob planował start w Rajdzie Dakar. "Miałem pomysł na następne 10 lat funkcjonowania w sporcie"TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy ŻKS Stal powinna żądać za Wiktora Lamparta nie 25, a 240 tysięcy złotych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL