Najnowsze Wyniki/Kalendarz
juniorzy Włókniarza przed startem do biegu w finale MMPPK WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: juniorzy Włókniarza przed startem do biegu w finale MMPPK

Włókniarz wypożyczy, ale stawia twardy warunek

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Jeden z wychowanków Włókniarza, Paweł Staniszewski, ma przenieść się ponownie na wypożyczenie do Polonii Piła. W klubie z Częstochowy stawiają w tym przypadku jasny warunek. Junior ma regularnie występować w lidze.

Kadra młodzieżowa Włókniarza Vitroszlif CrossFit Częstochowa liczy obecnie sześciu zawodników. Niebawem zostanie uszczuplona o przynajmniej jedno nazwisko. Wiadomo, że na wypożyczenie do Polonii trafi ponownie Paweł Staniszewski. W poprzednim sezonie odjechał tam siedem meczów, uzyskując średnią biegopunktową 0,455.

- Sam zawodnik o to zabiegał, ma stamtąd swojego indywidualnego sponsora i wydaje się to być dla niego najlepszym rozwiązaniem - tłumaczy nam prezes Włókniarza, Michał Świącik.

Co z pozostałymi zawodnikami? W klubie zostaną na pewno ci, którzy mają szanse na jazdę w PGE Ekstralidze. Działacze Włókniarza nie wykluczają natomiast, że wypożyczą tych zawodników, którzy są świeżo po zdaniu licencji.

Ci, którzy chcą się odezwać po takich zawodników jak Mateusz Świdnicki, muszą się jednak liczyć z tym, że postawiony zostanie przed nimi jasny warunek. Częstochowianie nie oddadzą zawodnika, by ten zmarnował sobie sezon na ławce rezerwowych. - Nie wypożyczymy żadnego adepta do klubu, gdzie nie będzie miał gwarancji regularnej jazdy. To jest nasz warunek - tłumaczy nam Michał Świącik.

ZOBACZ WIDEO: Stan zdrowia Golloba bardzo dobry. "Niestety utrzymuje się głęboki niedowład kończyn dolnych"

Czy Włókniarz podejmuje dobrą decyzję, wypożyczając juniora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Andrzej TRybus Zgłoś
  Jak Czewa puści do nas Bialka - ksm Krosno ( u nas 3 sezony ) i Nocuńa ( 2 sezony ) to Adrian pierwszy skład ma jak w banku i to cały sezon, bez jakichkolwiek deklaracji dla prezesa, a
  Czytaj całość
  Nocuń powalczy o skład z naszym młodym wilczkiem Stecem . Problem w tym, że Nocuń nie ma sprzętu z Czewy, a ten co jeździł ostatnio, zdaje się nasz prezes odkupił od Ernesta Kozy dla Steca i dlatego na koniec sezonu Stec zrobił licencję jak dostał motor . Przynajmniej tak to wyglądało, ale mogę się mylić . Bialk ewidentnie u nas zrobił widoczny postęp, nawet robił 5 pkt i zaczynał walczyć z seniorami, do dzwonu na zawodach w Rybniku . Potem trochę wychamował . Nocuń jeszcze przynajmniej 1 sezon musi jeździć w składzie, żeby doròwnać Bialkowi i oczywiście - sprzęt .
  • Jak im tak zależy na objeżdżaniu juniorów to nic nie stoi na przeszkodzie żeby od 2019 Czewa wystawiła jakiś juniorski zespół do 2 ligi.
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś
    Świącik chyba nie zdaje sobie sprawy,że w Pile wzmocnili formacje juniorską pozyskując Fajfera.O miejsce w wyjściowym składzie Staniszewski będzie musiał walczyć z wychowankiem
    Czytaj całość
    Kacprem Gregorczykiem i nie jest powiedziane,że wyjdzie jako wygrany z tej rywalizacji.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL