Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fogo Unia Leszno - Ekantorpl FalubazWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz

Falubaz dokonał analizy. O skład będzie walczyć aż sześciu juniorów!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Takiej rywalizacji juniorów o miejsce w podstawowym składzie nie będzie chyba w żadnym ekstraligowym klubie. Falubaz miał w kadrze dziewięciu juniorów. Jednego już wypożyczył, z kolejną dwójką zrobi to samo. Reszta zostanie w pierwszym zespole.

Nikodem Bartoch, Mateusz Burzyński, Sebastian Niedźwiedź, Jakub Osyczka, Mateusz Tonder, Alex Zgardziński, Wojciech PilarskiDamian Pawliczak i Arkadiusz Potoniec - takich juniorów po zakończeniu sezonu 2017 miał w kadrze Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Wiadomo, że dla wszystkich miejsca w pierwszej drużynie nie wystarczy.

Z tego powodu kolejny raz wypożyczony został Arkadiusz Potoniec, który przeniósł się do drugoligowej Stali Rzeszów. W klubie na pewno nie zostanie również Nikodem Bartoch, który ma trafić do TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Do niższej klasy rozgrywkowej przeniesie się także Mateusz Burzyński. Wtedy w kadrze zostanie sześciu młodzieżowców. W dalszym ciągu będzie zatem tłok, ale w Falubazie nie widzą w tym za bardzo problemu.

- Niedźwiedzia i Zgardzińskiego traktujemy na trochę innych zasadach. Mają po 21 lat, swój cykl przygotowań i są podstawowymi juniorami. Z kolei Tonder, Pawliczak, Osyczka i Pilarski zostali objęci cyklem przygotowań do nowego sezonu - tłumaczy nam Marcin Grygier, rzecznik prasowy Falubazu.

To oznacza, że w Zielonej Górze będzie sześciu juniorów, którzy mogą startować w rozgrywkach ligowych i maksymalnie trzy miejsca w składzie (jeśli założymy, że młodzieżowiec pojedzie pod numerem 8 lub 16). - Każdy z nich będzie walczyć o miejsce w pierwszej drużynie. Kolejnych wypożyczeń do innych klubów już nie planujemy. W grę wchodzą jedynie występy na zasadach gościa. Nikt jednak z klubu na cały rok nie wyjedzie - podsumowuje Grygier.

ZOBACZ WIDEO Lekarz sugerował Gollobowi zakończenie kariery. "To był pierwszy dzwonek, powinienem był zareagować"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Falubaz powinien wypożyczyć większą liczbę juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • gibas Zgłoś
  to chyba wiadomo-tonder I niedzwiedz,tylko nie zgardzinski
  • baraboszkin Zgłoś
   ...a Eryk Kwiecień gdzie ? dopiero co we wrześniu zdał licencję...czyli nie dziewięciu, a dziesięciu juniorów ma Falubaz... byli jeszcze Jakub Zubczyński i Oskar Potoniec, ale
   Czytaj całość
   nigdzie nie startowali, a jak nie startujesz to jeździć się nie nauczysz i żużlowcem nie będziesz, więc pewnie już ich w klubie nie ma... ale Kwiecień powinien być, od zdania licencji minęły raptem trzy miesiące, po coś chyba tę licencje zdawał (?), czemu się go pomija ?
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś
    Juniorów w Zielonej Górze dość sporo,niestety ilość nie zawsze idzie z jakością:)
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

    ×
     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL