Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fogo Unia Leszno - Ekantorpl FalubazWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Fogo Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz

Falubaz dokonał analizy. O skład będzie walczyć aż sześciu juniorów!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Takiej rywalizacji juniorów o miejsce w podstawowym składzie nie będzie chyba w żadnym ekstraligowym klubie. Falubaz miał w kadrze dziewięciu juniorów. Jednego już wypożyczył, z kolejną dwójką zrobi to samo. Reszta zostanie w pierwszym zespole.

Nikodem Bartoch, Mateusz Burzyński, Sebastian Niedźwiedź, Jakub Osyczka, Mateusz Tonder, Alex Zgardziński, Wojciech PilarskiDamian Pawliczak i Arkadiusz Potoniec - takich juniorów po zakończeniu sezonu 2017 miał w kadrze Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Wiadomo, że dla wszystkich miejsca w pierwszej drużynie nie wystarczy.

Z tego powodu kolejny raz wypożyczony został Arkadiusz Potoniec, który przeniósł się do drugoligowej Stali Rzeszów. W klubie na pewno nie zostanie również Nikodem Bartoch, który ma trafić do TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Do niższej klasy rozgrywkowej przeniesie się także Mateusz Burzyński. Wtedy w kadrze zostanie sześciu młodzieżowców. W dalszym ciągu będzie zatem tłok, ale w Falubazie nie widzą w tym za bardzo problemu.

- Niedźwiedzia i Zgardzińskiego traktujemy na trochę innych zasadach. Mają po 21 lat, swój cykl przygotowań i są podstawowymi juniorami. Z kolei Tonder, Pawliczak, Osyczka i Pilarski zostali objęci cyklem przygotowań do nowego sezonu - tłumaczy nam Marcin Grygier, rzecznik prasowy Falubazu.

To oznacza, że w Zielonej Górze będzie sześciu juniorów, którzy mogą startować w rozgrywkach ligowych i maksymalnie trzy miejsca w składzie (jeśli założymy, że młodzieżowiec pojedzie pod numerem 8 lub 16). - Każdy z nich będzie walczyć o miejsce w pierwszej drużynie. Kolejnych wypożyczeń do innych klubów już nie planujemy. W grę wchodzą jedynie występy na zasadach gościa. Nikt jednak z klubu na cały rok nie wyjedzie - podsumowuje Grygier.

ZOBACZ WIDEO Lekarz sugerował Gollobowi zakończenie kariery. "To był pierwszy dzwonek, powinienem był zareagować"

Czy Falubaz powinien wypożyczyć większą liczbę juniorów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

 • gibas Zgłoś
  to chyba wiadomo-tonder I niedzwiedz,tylko nie zgardzinski
  • baraboszkin Zgłoś
   ...a Eryk Kwiecień gdzie ? dopiero co we wrześniu zdał licencję...czyli nie dziewięciu, a dziesięciu juniorów ma Falubaz... byli jeszcze Jakub Zubczyński i Oskar Potoniec, ale
   Czytaj całość
   nigdzie nie startowali, a jak nie startujesz to jeździć się nie nauczysz i żużlowcem nie będziesz, więc pewnie już ich w klubie nie ma... ale Kwiecień powinien być, od zdania licencji minęły raptem trzy miesiące, po coś chyba tę licencje zdawał (?), czemu się go pomija ?
   • Rysio-z-Klanu Zgłoś
    Juniorów w Zielonej Górze dość sporo,niestety ilość nie zawsze idzie z jakością:)
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL