Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mural upamiętniający zmarłych żużlowców w GrudziądzuMateriały prasowe / gkm.grudziadz.net / Mural upamiętniający zmarłych żużlowców w Grudziądzu

Wzruszający mural na stadionie w Grudziądzu. Uwiecznili tragicznie zmarłych żużlowców

Dawid Borek
Dawid Borek
Tragicznie zmarli żużlowcy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy GKM-u Grudziądz, zostali uwiecznieni na muralu, który powstał na ścianie przy jednej z trybun grudziądzkiego stadionu.

Na muralu znalazły się wizerunki Roberta Dadosa, Mateja Ferjana, Grzegorza Knappa, Lee Richardsona i Jarosława Skarżyńskiego. Wszyscy ze wspomnianych tragicznie zmarłych żużlowców w przeszłości zdobywali punkty dla grudziądzkiego klubu.

Uwieczniający ich i oddający im hołd mural powstał na ścianie trybuny na pierwszym łuku stadionu żużlowego w Grudziądzu. Jego autorem jest Piotr "Bee'ski" Kania, znany grudziądzki twórca streetartowy.

Przedstawiciele GKM-u zapewniają, że czynią starania, by w przyszłości w podobny sposób upamiętnić także inne legendy klubu. Pierwszy z murali powstał dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, że w Grudziądzu może powstać też ulica Roberta Dadosa - w miejsce ulicy Olimpijskiej, która leży tuż koło domowego stadionu grudziądzkiej drużyny.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob prezesem Polonii? "To musi być poważna propozycja, bo na niepoważne rzeczy nie mamy czasu"Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy podoba Ci się taka forma uwiecznienia zmarłych żużlowców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL