Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mirosław Korbel, Jarosław Dymek W sezonie 2017 razem prowadzili zespół ROW-u WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Mirosław Korbel, Jarosław Dymek. W sezonie 2017 razem prowadzili zespół ROW-u.

ROW Rybnik już nie szuka trenera. Skupień z Dymkiem wystarczą

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jesienią ROW Rybnik rozwiązał umowę o pracę z trenerem Mirosławem Korbelem. Nowego szkoleniowca jednak nie zatrudniono. Prezes Krzysztof Mrozek zdecydował, że załata dziurę ludźmi, których ma pod ręką.

Trener Mirosław Korbel rozstał się z ROW-em Rybnik po tym, jak Komisja Orzekająca Ligi nałożyła na niego karę 9-miesięcznego zawieszenia za niewykonywanie poleceń sędziego i komisarza w trakcie jednego z ligowych spotkań. Już wiadomo, że działacze śląskiej ekipy nie będą szukali trenera z zewnątrz. Prezes Krzysztof Mrozek postawi na ludzi już zatrudnionych w klubie.

Trenerem zespołu ROW-u będzie Antoni Skupień. W sezonie 2017 pracował on z chłopakami ze szkółki. Dodatkowo był też szkoleniowcem klubu miniżużlaRybek Rybnik. - Z roboty, jaką wykonał w minionym roku w szkółce, jestem zadowolony - ocenia Mrozek Skupienia.

Oczywiście nadal będzie on zajmował się szkółką, ale i też będzie z drużyną w trakcie ligowych spotkań. Prowadzenie zespołu zostanie jednak w gestii kierownika drużyny Jarosława Dymka. Zdaniem Mrozka ci dwaj powinni sobie poradzić. Dymek przez wiele lat był menedżerem Włókniarza Częstochowa, więc doświadczenie ma. Zresztą w sezonie 2017 Dymek ściśle współpracował z Korbelem.

Pewnie znajdą się tacy, którzy będą narzekać, że ROW mógł postarać się o jakieś ciekawsze rozwiązanie, bo jednak duet Skupień - Dymek to nie jest koncepcja, który zwala z nóg. Jednak Mrozek zdaje się doskonale znać realia. Wie, że w rybnickim środowisku ciężko o dobrego trenera. Korbel, abstrahując od sprawy zawieszenia (uniemożliwiała mu ona wykonywanie zawodu), nie za bardzo się sprawdził. Innych kandydatów na horyzoncie nie widać. Pomysłu ściągania kogoś z zewnątrz nie było.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob: Wszystko, co przeżyłem w sporcie, przy tym urazie jest małą rzeczą

Czy prezes Mrozek będzie musiał pomagać duetowi Dymek-Skupień w prowadzeniu drużyny w trakcie spotkań?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL