WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Maciej Janowski z pucharem Ove Fundina. Jest to nagroda za wygranie finału DPŚ

Są rozmowy o DPŚ w Częstochowie. W grę wchodzi tylko finał

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Poszukiwania lokalizacji na organizację tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata trwają. Firma BSI kontaktowała się w tej sprawie z klubem z Częstochowy. W przeszłości, dokładnie w 2013 roku, odbył się tam półfinał.

Zdecydowanie zwyciężyli w nim wtedy Polacy, którzy później triumfowali w finale na praskiej Markecie. Była to dla nas pamiętna edycja DPŚ, bowiem pierwsza bez udziału Tomasza Golloba. Choć Biało-Czerwoni w Częstochowie nie dali rywalom szans, zawody okazały się klapą. Głównie dlatego, że trzeba było je rozegrać w niedzielę o nietypowej dla tego typu imprezy godzinie 15. Dzień wcześniej turniej, który miał być żużlowym świętem w Częstochowie, nie mógł się odbyć z powodu fatalnej pogody.

Przekładanie zawodów odbiło się na frekwencji. Trybuny SGP Areny świeciły pustkami, a częstochowianie dobitnie przekonali się, że największe zainteresowanie w ich mieście wzbudzają ligowe mecze z udziałem Włókniarza. Dlatego teraz nie palą się do tego, aby ponownie zorganizować półfinał, a to zostało im zaproponowane. - Otrzymaliśmy ofertę zorganizowania półfinału i jakichś eliminacji. Tymi zawodami w ogóle nie jesteśmy zainteresowani - powiedział Michał Świącik, prezes Włókniarza.

- Cały czas zastanawiamy się natomiast, czy nie podjąć rozmów odnośnie organizacji finału DPŚ czy mistrzostw świata par - dodał nasz rozmówca. - Rozważamy czy wchodzić w coś takiego, czy jednak nie poświęcić się całkowicie organizacji i promocji meczów ligowych - poinformował.

Sternik Lwów tym samym zostawił furtkę na ewentualny zwrot akcji. - Finał jest dużą imprezą i o tym jesteśmy w stanie rozmawiać - stwierdził. W takim przypadku bardzo istotne byłoby osiągnięcie porozumienia na atrakcyjnych warunkach. Częstochowianie nie chcą i nie zamierzają bowiem przepłacać.

W tym roku pojawił się ogromny problem z organizacją Drużynowego Pucharu Świata. Coraz głośniej mówi się o tym, że w 2018 imprezę tę zastąpią mistrzostwa świata par, a DPŚ wróci w 2019. Przyszłoroczny finał odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. W rozmowie z naszym serwisem selekcjoner polskiej reprezentacji i trener forBET-u Włókniarza Częstochowa, Marek Cieślak powiedział, że jego zdaniem finał DPŚ przyciągnąłby na trybuny częstochowskiego obiektu komplet widzów.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"Polecamy:
- KUP BILET - 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland
- Specjalne pakiety NOCLEG + BILET na 2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland

Czy uważasz, że finał DPŚ lub MŚ par w Częstochowie to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

    Pokaż więcej komentarzy (23)