Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Finał 2017. Fogo Unia - Betard Sparta. Emil Sajfutdinow na pierwszym planie.

Dla wielu jest cichą nadzieją Polonii. Czy ma szansę być drugim Sajfutdinowem?

Michał Konarski
Michał Konarski
Gdy bydgoska Polonia poinformowała o podpisaniu kontraktu z Iwanem Bolszakowem, wróciły wspomnienia miejscowych kibiców. Podobnie było w 2006 roku z Emilem Sajfutdinowem, który stał się z miejsca gwiazdą drużyny.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
12 lat temu Polonia Bydgoszcz pochwaliła się kontraktem z nowym żużlowcem. Okazał się nim nikomu praktycznie nieznany młodzian z Rosji, Emil Sajfutdinow. Część kibiców początkowo myliła go z bratem, Denisem. Później jednak podano do informacji, że nowy nabytek ma 16 lat i jest kompletnym żółtodziobem, jeśli chodzi o polską ligę. Umowa z Rosjaninem budziła ciekawość, ale podchodzono do niej ostrożnie. Mówiło się, że na początek Sajfutdinow musi się rozjeździć i poznać realia polskiej ligi.

Nie potrzebował jednak na to dużo czasu. Nastolatek z Baszkirii zaszokował żużlowe środowisko, gdy już w pierwszym sezonie startów w ekstralidze potrafił pokonywać wielkie gwiazdy speedwaya. Imponował przy tym techniką i odwagą. Nie bał się absolutnie żadnej sytuacji i bardzo często ryzykował. To dzięki Polonii ostatecznie doszedł aż do Grand Prix i został medalistą mistrzostw świata. Obecnie nieco spuścił z tonu, być może przez liczne kontuzje.

W listopadzie 2017 ogłoszono, że wśród licznej grupy nowych żużlowców bydgoskiego klubu jest Iwan Bolszakow. 19-latek to postać niezbyt znana większości kibiców. Ograniczał się dotychczas niemal tylko do startów w ojczyźnie i dla wielu osób jest po prostu anonimowy. W lidze rosyjskiej co prawda nie notował jakichś oszałamiających rezultatów, ale w pojedynczych biegach potrafił pokonać znanych zawodników.

Nie da się ukryć, że kontrakt Bolszakowa u niektórych fanów Polonii przywołuje miłe wspomnienia. Sajfutdinow też nie miał na koncie żadnych specjalnych sukcesów, a jednak okazał się strzałem w dziesiątkę. Czy tak samo będzie i w tym przypadku? Trudno powiedzieć. Wszystko okaże się po wiosennych sparingach, które wyjaśnią kto z zagranicznego zaciągu Polonii jest w stanie skutecznie rywalizować w lidze.

ZOBACZ WIDEO Wypadek Tomasza Golloba wstrząsnął Polską. "To najważniejszy wyścig w jego życiu"

Czy Iwan Bolszakow będzie drugim Sajfutdinowem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL