Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ROW Rybnik na obchodzie toruWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / ROW Rybnik na obchodzie toru

ROW Rybnik idzie w ślady Stali Gorzów. Okłada PGE Ekstraligę, bo to się opłaca

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Stal po finale ligi w 2016 roku zaczęła wojować z Ekstraligą Żużlową. Zyskała na tym. Nic dziwnego, że teraz ROW idzie tym tropem. - Tylko nie mogą przesadzić - ocenia Jacek Gumowski, były spec od marketingu w Stali.

Prezes ROW-u RybnikKrzysztof Mrozek okłada PGE Ekstraligę przy każdej nadarzającej się sposobności. Ostatnio zrobił to na klubowej debacie kończącej sezon, gdzie stwierdził, że "mądre głowy" odjęłyby jego drużynie tyle punktów za doping Grigorija Łaguty, żeby uratować Get Well Toruń przed spadkiem. Działaczy Ekstraligi irytują te insynuacje (grozili prezesowi za te słowa karą), ale zasadniczo nic nie mogą zrobić. Tymczasem Mrozek zaciera ręce, bo choćby robione przez nas sondy pokazują, że obrał właściwy kierunek.

Zapytaliśmy was, czyli naszych czytelników, o to, czy Mrozek powinien być ukarany za sugestie pod adresem Get Well. Odpowiedź brzmiała "nie". Za tą opcją opowiedziało się 74 procent z blisko 4 tysięcy, którzy oddali swój głos. - Prezes Mrozek przedstawia się, jako ojciec rodziny, który broni swojego dziecka, w tym przypadku Łaguty, do upadłego - analizuje Jacek Gumowski, były spec od marketingu w Cash Broker Stali Gorzów. - Regularnie spotyka się z kibicami, poświęca im swój czas i pokazuje, że czuje przynależność. To wszystko działa na jego korzyść. Poza tym pamiętajmy, że związek, o ile nie wiąże się z reprezentacją, nie jest nikomu szczególnie bliski - komentuje Gumowski, dając do zrozumienia, że takie ustawienie się na kontrze działa na korzyść tego, który to robi.

Stal Gorzów po finale 2016, gdzie została oskarżona o błąd w sztuce przygotowania toru, a trenera ukarano karą zawieszania, także prowadziła politykę informacyjną w kontrze do Ekstraligi Żużlowej i wiele na tym zyskała. Inna sprawa, że związek nieco pomógł, nakładając karę na klubową maskotkę za to, że ta pojawiła się w parku maszyn. - Wtedy, korzystając z okazji, ociepliliśmy wizerunek Stalusia, bo tak nazywa się maskotka, i zrobiliśmy jeszcze kilka innych akcji. Niewątpliwie zyskaliśmy. Chcę jednak powiedzieć, że taka walka z Ekstraligą na dłuższą metę się nie opłaca - wyrokuje Gumowski.

Zdaniem naszego eksperta może i warto wojować z Ekstraligą, ale trzeba wiedzieć, kiedy skończyć. - Po pierwsze, dlatego, że te wszystkie zachowania są przez organ zarządzający kodowane, a wiemy, jaka jest pamięć ludzka. Po drugie, jeśli wchodzi się w jakieś towarzystwo, to trzeba szanować reguły. Prezesi walcząc z regulaminami, strzelają sobie w kostkę, bo przecież sami te reguły gry ustalają - kończy Gumowski.

ZOBACZ WIDEO W żużlu nie obyło się bez skandali. Był doping i korupcjaAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy prezes Mrozek powinien przestać szczypać Ekstraligę Żużlową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • Blaszka Torun Zgłoś
  Dariuszu O. wynik tej sondy o niczym nie swiadczy, gdyz po pierwsze 4,000 to tak jakby nikt nie glosowal a po drugie z tych 4,000 nalezy odjac jakies 95%, ktorzy nie glosowali, ze Mrozek ma
  Czytaj całość
  racje, tylko ze dowalil Toruniowi! To takie oczywiste, ze az przykre, iz trzeba tlumaczyc. Idac tym tokiem, to za co zostal ukarany Terminski odnosnie wypowiedzi z Lindgrenem? Skoro lansujecie, ze zadne dowody nie sa potrzebne na poparcie swoich slow (wstyd), to i Terminski mowil prawde? Odwazy sie Pan na odpowiedz?
  • -Stan- Zgłoś
   Wydaje mi się, że Prezes Mrozek mógłby wiele zyskać gdyby bronił rybnicki Klub, ale wiele traci broniąc zawodnika startującego pod wpływem środków zabronionych. Nie można jednego
   Czytaj całość
   łączyć z drugim, a redaktor "wali" to do jednego kotła.
   • hmm Zgłoś
    Jest i kolejny odcinek "dreszczcowca" haha
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL