Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rohan Tungate WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Rohan Tungate

IM Australii: Rohan Tungate ucieka. Brady Kurtz musi wreszcie ukończyć finał

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Rohan Tungate jest już blisko wywalczenia tytułu indywidualnego mistrza Australii. Kolejny krok w drodze po złoty medal żużlowiec Orła Łódź może postawić w piątek w Mildurze.

Olympic Park Speedway będzie areną trzeciej rundy zmagań. W poprzednich najlepszy okazał się Rohan Tungate. Pochodzący z Kurri Kurri zawodnik jest na doskonałej drodze do wywalczenia złotego medalu. Po zwycięstwach w Kurri Kurri i Underze ma już osiem punktów przewagi na Bradym Kurtzem.

Żużlowiec Fogo Unii Leszno mógł w tym momencie nawet liderować w klasyfikacji generalnej, ale dwa wykluczenia w wyścigach finałowych sprawiły, że trudno mu będzie powtórzyć wynik z 2016 roku, gdy został mistrzem kraju. Już więcej nie może sobie pozwolić na takie wpadki. 

Kolejne dwa miejsca zajmują Max Fricke i Sam Masters. Przed rokiem to ta dwójka okazała się najlepsza. Triumfował zawodnik Speed Car Motoru Lublin, a drugi był mistrz świata juniorów z 2016 roku. Na czwartej pozycji finał ukończył Justin Sedgmen, który w Miludrze czuje się świetnie, ale z powodu kontuzji obojczyka musiał zrezygnować z udziału w rywalizacji.

Portal WP SportoweFakty zaprasza na relację LIVE z tych zawodów.

Obsada:
MasonCampton
JoelCoyne
JyeEtheridge
MaxFricke
MatthewGilmore
JackHolder
DeclanKnowles
BradyKurtz
JaimonLidsey
SamMasters
RobertMedson
JoshPickering
CooperRiordan
JordanStewart
RohanTungate
JamesDavies

R1. MatthewPickering
R2. Ben Cook

Początek: godz. 9:30 czasu polskiego

ZOBACZ WIDEO Finał PGE Ekstraligi to był majstersztyk w wykonaniu Fogo UniiTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Kto wygra w Miludrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL