WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Świącik (z lewej) i Matej Zagar

Włókniarza plan na treningi. Wszystko załatwi im Zagar

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Drużyna forBET-u Włókniarza Częstochowa na przełomie stycznia i lutego będzie przygotowywać się w Szklarskiej Porębie podczas obozu kondycyjnego. Później możliwy jest wyjazd do ciepłych krajów lub od razu treningi poza granicami Polski.

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Na tę chwilę opcje są dwie - albo po powrocie ze Szklarskiej Poręby zawodnicy forBET-u Włókniarza Częstochowa wyjadą np. na południe Hiszpanii, aby, jak przyznał prezes klubu Michał Świącik, wygrzewać się w promieniach słońca i potrenować na motocrossie, lub od razu poszukają miejsca do treningów na torze żużlowym. - Jeżeli aura będzie bardzo sprzyjająca, to nie będziemy czekać, tylko bierzemy motocykle i jedziemy trenować. Może się okazać, że na przełomie lutego i marca na południu Europy warunki na to pozwolą - oznajmił wspomniany sternik klubu z Częstochowy.

Najczęściej u progu sezonu przez wszystkie teamy na pierwsze treningi brane pod uwagę są takie obiekty jak chorwackie Gorican, włoskie Terenzano, czy słoweńskie Krsko i Ljubljana. Z treningami na tych ostatnich wymienionych owalach biało-zieloni nie będą mieli najmniejszych problemów. O dogodne terminy zadba najlepszy słoweński żużlowiec, Matej Zagar. - Mamy już ustalone z Matejem Zagarem, że jeśli tory w Słowenii będą nadawały się do jazdy, to tematu przypilnuje i pojedziemy całą ekipą trenować - poinformował Świącik.

Ponadto, oczywiście gdy tylko będzie to możliwe, częstochowianie będą chcieli jak najszybciej wyjechać na swój domowy tor przy Olsztyńskiej. W zeszłym roku udało się to w połowie marca. Na razie zima nie daje się we znaki, ale pamiętajmy, co działo się w 2017, gdy nagły jej nawrót storpedował pierwsze dwie kolejki PGE Ekstraligi. Tak w połowie kwietnia wyglądał częstochowski stadion.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"
na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)