WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Świącik (z lewej) i Matej Zagar

Włókniarza plan na treningi. Wszystko załatwi im Zagar

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Drużyna forBET-u Włókniarza Częstochowa na przełomie stycznia i lutego będzie przygotowywać się w Szklarskiej Porębie podczas obozu kondycyjnego. Później możliwy jest wyjazd do ciepłych krajów lub od razu treningi poza granicami Polski.

Na tę chwilę opcje są dwie - albo po powrocie ze Szklarskiej Poręby zawodnicy forBET-u Włókniarza Częstochowa wyjadą np. na południe Hiszpanii, aby, jak przyznał prezes klubu Michał Świącik, wygrzewać się w promieniach słońca i potrenować na motocrossie, lub od razu poszukają miejsca do treningów na torze żużlowym. - Jeżeli aura będzie bardzo sprzyjająca, to nie będziemy czekać, tylko bierzemy motocykle i jedziemy trenować. Może się okazać, że na przełomie lutego i marca na południu Europy warunki na to pozwolą - oznajmił wspomniany sternik klubu z Częstochowy.

Najczęściej u progu sezonu przez wszystkie teamy na pierwsze treningi brane pod uwagę są takie obiekty jak chorwackie Gorican, włoskie Terenzano, czy słoweńskie Krsko i Ljubljana. Z treningami na tych ostatnich wymienionych owalach biało-zieloni nie będą mieli najmniejszych problemów. O dogodne terminy zadba najlepszy słoweński żużlowiec, Matej Zagar. - Mamy już ustalone z Matejem Zagarem, że jeśli tory w Słowenii będą nadawały się do jazdy, to tematu przypilnuje i pojedziemy całą ekipą trenować - poinformował Świącik.

Ponadto, oczywiście gdy tylko będzie to możliwe, częstochowianie będą chcieli jak najszybciej wyjechać na swój domowy tor przy Olsztyńskiej. W zeszłym roku udało się to w połowie marca. Na razie zima nie daje się we znaki, ale pamiętajmy, co działo się w 2017, gdy nagły jej nawrót storpedował pierwsze dwie kolejki PGE Ekstraligi. Tak w połowie kwietnia wyglądał częstochowski stadion.

ZOBACZ WIDEO Falubaz przespał okres transferowy. "Za późno się zorientowali, że trzeba działać"


KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)