Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Rohan Tungate wyprzedza Macieja Janowskiego

Rohan Tungate mistrzem Australii! Kontuzja Sama Mastersa

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Rohan Tungate wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Australii. W niedzielę 4. finał zmagań w Gillman wygrał Jack Holder.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Przed ostatnim finałem Rohan Tungate i Brady Kurtz mieli po tyle samo punktów. W Gillman po rundzie zasadniczej był status quo. O złotym medalu zadecydował finał A. W nim zawodnik Orła Łódź był drugi, a żużlowiec Fogo Unii Leszno po zamieszaniu w pierwszy łuku dojechał do mety na ostatniej pozycji. Tym samym 27-latek z Kurri Kurri mógł się cieszyć z pierwszego tytułu w karierze. 

W Gillman wygrał Jack Holder, dla którego był to drugi triumf z rzędu. Jednak nie pozwoliło mu to dogonić w klasyfikacji generalnej Maksa Fricke. Żużlowiec Betard Sparty Wrocław stanął na najniższym stopniu podium zarówno ostatniego finału, jak i całych mistrzostw.

Ogromnego pecha miał Sam Masters, który w trakcie próby toru uderzył w upadającego Jamesa Daviesa. Obrońca tytułu wystartował w swoim pierwszym wyścigu, ale szybko zrezygnował z jazdy i wycofał się z zawodów. Masters narzekał na ból kostki. Davies również nie wziął udziału w rywalizacji. 

Wyniki:
1. Jack Holder - 15+3 (1,2,3,3,2,4)
2. Rohan Tungate - 17 (3,3,3,2,3,3)
3. Max Fricke - 15 (2,3,2,3,3,2)
4. Brady Kurtz - 15 (3,3,3,3,2,1)
5. Jordan Stewart - 9+2 (3,0,1,2,3)
6. Jaimon Lidsey - 10+1 (0,3,1,3,3)
7. Mason Campton - 9+0 (2,0,3,2,2)
8. Josh Pickering - 9 (1,2,2,2,2)
9. Jye Etheridge - 7 (2,2,2,1,w)
10. Cooper Riordan - 6 (3,1,1,0,1)
11. Matthew Gilmore - 5 (1,2,0,1,1)
12. Robert Medson - 4 (2,1,0,0,1)
13. Brayden McGuinness - 3 (1,2,0,0)
14. Josh Coyne - 3 (1,0,0,1,1)
15. Joel Coyne - 2 (0,1,u,1,0)
16. Declan Knowles - 1 (0,u,1,0,0)
17. Sam Masters - 0 (d,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Riordan, Medson, Josh Coyne, Masters (d)
2. Kurtz, Etheridge, Pickering, Joel Coyne
3. Stewart, Fricke, Gilmore, Knowles
4. Tungate, Campton, Holder, Lidsey
5. Kurtz, Holder, McGuinness, Stewart
6. Tungate, Gilmore, Joel Coyne, Josh Coyne
7. Lidsey, Etheridge, Medson, Knowles (u)
8. Fricke, Pickering, Riordan, Campton
9. Campton, McGuinness, Knowles, Joel Coyne (u)
10. Kurtz, Fricke, Lidsey, Josh Coyne
11. Tungate, Pickering, Stewart, Medson
12. Holder, Etheridge, Riordan, Gilmore
13. Fricke, Tungate, Etheridge, McGuinness
14. Holder, Pickering, Josh Coyne, Knowles
15. Kurtz, Campton, Gilmore, Medson
16. Lidsey, Stewart, Joel Coyne, Riordan
17. Lidsey, Pickering, Gilmore, McGuinness
18. Stewart, Campton, Josh Coyne, Etheridge (w)
19. Fricke, Holder, Medson, Joel Coyne
20. Tungate, Kurtz, Riordan, Knowles
Finał B. Holder, Stewart, Lidsey, Campton
Finał A. Holder, Tungate, Fricke, Kurtz

MZawodnikKurri KurriUnderaMilduraGillmanSuma
1Rohan Tungate1817101762
2Brady Kurtz1215181560
3Max Fricke1511121553
4Jack Holder910171551
5Mason Campton10812939
6Sam Masters71614037
6Josh Pickering1468937
8Jordan Stewart799934
9Jaimon Lidsey11461031
10Jye Etheridge588728
11Matthew Gilmore682521
12Cooper Riordan365620
13Robert Medson543416
14Joel Coyne422210
15Declan Knowles23319
16James Davies121NS4
17Brayden McGuinnessNSNSNS33
17Josh CoyneNSNSNS33
19Matthew Pickering00NSNS0
20Ben Cook0NSNSNS0

   

ZOBACZ WIDEO Z 1:5 na 4:2. W finałowym biegu na Motoarenie działo się!

Czy wygrana Rohana Tungate'a to dla ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL